Rośnie sprzedaż grilli przed gorącym weekendem

Doskonała pogoda dała impuls kupującym, aby skierowali się do sklepów z urządzeniami i produktami do grillowania, a ich sprzedaż może wzrosnąć jeszcze przed długim weekendem.

W najbliższym czasie pogoda w Irlandii będzie doskonała, a i taka sama, bo bez opadów i z dużą ilością słońca zapowiada się w długi czerwcowy weekend, więc Irlandia, jak długa i szeroka, przygotowuje się na wolne dni. Oprócz skokowego wzrostu sprzedaży lodów oraz napojów chłodzących istotnie wzrosła również sprzedaż grilli, węgla drzewnego oraz różnego typu ogrodowych palenisk.

To nie wszystko, bo sklepy AGD notują również bardzo wysoką sprzedaż wentylatorów oraz domowych urządzeń do schładzania powietrza, a wszystko przez letnią pogodę.

Tom Bryan ze sklepu z artykułami ogrodniczymi i wyposażenia domów „Toss Bryan” w Cork powiedział, że popyt rośnie od kilkunastu dni, a i spodziewa się, że zostanie utrzymany przez cały okres z wysokimi temperaturami.

Tom Bryan powiedział:

Sprzedaż grilli wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego tygodnia. Nastąpił również gwałtowny wzrost popytu na meble ogrodowe i plażowe. Krzesła ogrodowe, parasole, stoły piknikowe, a nawet składane krzesła plażowe sprzedają się bardzo dobrze, odkąd nadeszło wspaniałe słońce.

Matthew Martin z Met Éireann powiedział natomiast, że Irlandia powinna przygotować się na piękny czerwcowy weekend.

Matthew Martin:

– Dobra pogoda utrzyma się przez resztę tego tygodnia i nadchodzący czerwcowy weekend.

Dzisiaj w kraju będzie od 18 do 24 stopni Celsjusza, a na niektórych obszarach pojawią się chmury, z których jednak nie powinno padać. Większość Irlandii doświadczać będzie dużego nasłonecznienia. Podobnie będzie jutro i w piątek, a bezchmurne niebo stanie się w te dni normą. Najcieplej ponownie będzie na zachodzie, gdzie termometry wskazywać będą najwyższe wartości. W weekend pogoda niewiele się zmieni, więc będzie sucha, z dużą ilością słońca, a to oznacza, że sobota, niedziela i poniedziałek, staną się idealnymi dniami do wypoczynku.

Jednocześnie władze lokalne apelują do mieszkańców Irlandii, ale też gości, aby w weekend zachowali dużą ostrożność, kiedy wypoczywać będą nad wodą. Władze Dublina, Wicklow, Wexford, Cork, Waterford, Kerry, Clare i Galway zapowiedziały również, że służby miejskie częściej pojawiać się będą w miejscach plażowych oraz wypoczynku i prowadzić zbiórkę śmieci, jakie pozostają po plażowiczach.

Kilka ostatnich dni to tłumy osób na irlandzkich plażach, a najbardziej oblegane są te miejskie, gdzie licznie pojawiają się mieszkańcy, by korzystać z doskonałej aury i ochłodzić nieco w morskiej wodzie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Tommy Bond on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
1 rok więzienia za
Detaliści przeciwni