Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego z wizytą w Zachodnim Korytarzu Kolejowym w Tuam

Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego, Younous Omarjee i poseł do Parlamentu Europejskiego, odwiedził ostatnio nieużywaną linię kolejową w Tuam, a wizyta odbyła się na zaproszenie Chrisa MacManusa, posła do PE z Sinn Féin z regionu Midlands Northwest. Omarjee przebywał z wizytą rozpoznawczą, aby zbadać, w jaki sposób UE może odegrać pozytywną rolę w rozwiązaniu problemu nierównowagi regionalnej w Irlandii.

MacManus i Omarjee spotkali się z przedstawicielami West on Track na linii kolejowej, którzy prowadzili kampanię mającą na celu ponowne otwarcie Western Rail Corridor.

Eurodeputowany Omarjee powiedział:

– Cieszę się, że jestem w Irlandii na zaproszenie mojego kolegi Chrisa MacManusa, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego. Jestem tutaj, aby spotkać się z regionalnymi zainteresowanymi stronami, takimi jak West on Track, zbadać pozytywną rolę, jaką finansowanie UE odegrało w regionie północnym i zachodnim, oraz omówić, w jaki sposób UE może przyczynić się do rozwiązania problemu upadku zachodniej i północno-zachodniej Irlandii. Inwestowanie w infrastrukturę jest kluczem do rozwoju każdego regionu, a Western Rail Corridor jest doskonałym przykładem inwestycji, która przyniosłaby ogromne korzyści lokalnej społeczności w Tuam i całej zachodniej Irlandii. Byłem zdumiony, gdy dowiedziałem się, jak duże części irlandzkiej sieci kolejowej zniknęły w ciągu ostatnich 100 lat, szczególnie na północy i zachodzie kraju. Oczywiste jest, że poprawa łączności i świadczenie wysokiej jakości usług publicznych będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłości tego regionu.

Poseł do PE MacManus powiedział natomiat:

– Z przyjemnością witam Younousa Omarjee w Irlandii. Przewodniczy bardzo silnej Komisji w Parlamencie Europejskim, co jest szczególnie ważne dla nas tutaj, w zachodniej Irlandii, biorąc pod uwagę potrzebę finansowania europejskiego w celu rozwiązania problemu deficytów infrastrukturalnych w naszym regionie. Korzyści płynące z Western Rail Corridor w zakresie zapewnienia rozwoju gospodarczego i ograniczenia emisji poprzez umożliwienie większej liczbie osób podróżowania w sposób zrównoważony są dobrze znane. Niedawny raport UE wykazał, że region północny i zachodni zajmuje 218. miejsce spośród 234 europejskich regionów pod względem infrastruktury. To plasuje region w najniższych 7 procentach, obok niektórych z najbiedniejszych regionów w UE, takich jak Rumunia, Łotwa i Bułgaria. Jest to surowa statystyka, która pokazuje zakres regionalnej nierównowagi w dzisiejszej Irlandii. Inwestowanie w infrastrukturę, taką jak Zachodni Korytarz Kolejowy, ma absolutnie kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego regionu i odegra kluczową rolę w przyciąganiu inwestycji i wysokiej jakości miejsc pracy. Szeroko donoszono, że przegląd kolei na wszystkich wyspach zaleca częściowe ponowne otwarcie linii z Athenry do Claremorris. Zachęcam ministra Ryana do kontynuowania publikacji tego przeglądu i zapewnienia, że jego ustalenia zostaną w pełni wdrożone w najbliższej przyszłości.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Zdjęcie Sinn Fein na nieczynnej linii kolejowej w Tuam (LR): Louis O’Hara (przedstawiciel Galway East Sinn Féin), radny Gerry Murray (West on Track), poseł do Parlamentu Europejskiego Younous Omarjee, Colman Ó Raghallaigh (West on Track),  Chris Poseł MacManus, Frank Dawson (West on Track)

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Będzie więcej poko
Złoty najdroższy o