Przełomowe zyski kobiet w budżecie 2023

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Budżet 2023 przyniósł znaczne korzyści kobietom, osiągając nawet przełomowe korzyści, szczególnie w dziedzinie zdrowia kobiet, powiedziała przedstawicielka Fine Gael.

Posłanka Jennifer Carroll MacNeill, członkini Komisji Równości Płci Oireachtas stwierdziła: „

– Fine Gael w rządzie nadało priorytet kwestiom kobiet, w szczególności zdrowiu kobiet, i cieszę się, że budżet 2023 czyni dalsze postępy w tym zakresie. Niektóre z przełomowych zdobyczy dla kobiet w budżecie 2023 zostały wprowadzone w ramach grupy zadaniowej ustanowionej przez ministra Simona Harrisa po uchyleniu ósmej poprawki. Istnieje nowe finansowanie dla BreastCheck, Cervical Check, National Cervical Screening Laboratory oraz wdrożenia zaleceń grupy referencyjnej Scally/Expert. Fundusze przeznaczono również na krajową strategię macierzyńską i programy ginekologiczne. Centra Zdrowia Kobiet zostaną rozbudowane, dzięki zwiększonym funduszom na badania przesiewowe i inne usługi zdrowotne. W znaczącym nowym rozwoju będzie wsparcie dla osób przystępujących do in vitro i chociaż nagromadzenie zajmie trochę czasu, po raz pierwszy zmierzamy w kierunku usług finansowanych ze środków publicznych w Irlandii. Dofinansowanie zostało przeznaczone na ułatwienie refundacji leku na choroby Cariban. Rozszerzamy dostęp do programu bezpłatnej antykoncepcji na znacznie więcej kobiet, co oznacza, że ​​teraz będą mogły z niego korzystać osoby w wieku do 30 lat. Wdrażany jest program nadrabiania zaległości HPV, w ramach którego większość wydatków przeznaczona jest na wspieranie młodych kobiet w korzystaniu z niego. Budżet zajął się również ubóstwem w okresie menstruacyjnym, usuwając VAT na nowe produkty menstruacyjne, takie jak kubeczki menstruacyjne, majtki menstruacyjne i gąbki menstruacyjne, aby dostosować je do zerowej stawki VAT na tampony i podpaski higieniczne. Usuwamy VAT z plastrów, żeli i sprayów HRT, udostępniając te kluczowe leki kobietom, które ich potrzebują. W szerszym ujęciu, ten budżet kosztów utrzymania zapewni również pracującym kobietom większe wsparcie w opiece nad dziećmi, pozostanie w domu dla rodziców dzięki kredytowi na opiekę domową, a zmiany podatkowe sprawią, że pieniądze zwrócą się do kieszeni ludzi. Fine Gael będzie nadal priorytetowo traktować kobiety i ich zdrowie oraz opierać się na przełomowych zwycięstwach kobiet w Budżecie 2023.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Zdj: Image by Adina Voicu from Pixabay

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Niepowodzenie Irland
Poważne pytania dot

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!