Praca w HSE czeka

Już 3 października zwolni się stanowisko szefa HSE, więc już teraz rozpoczęły się poszukiwania osoby, która mogłaby zastąpić dra Paula Reida na tym stanowisku.

Zgłoszenia już są przyjmowane, a w konkursie na stanowisko dyrektora naczelnego HSE udział może wziąć każda osoba, która uzna, że posiada odpowiednie kwalifikacje i będzie umiała sprostać wymaganiom, jakie stawiają wyzwania dla służby zdrowia.

Z tym stanowiskiem łączy się też całkiem pokaźne wynagrodzenia, a ustępujący szef HSE otrzymywał roczną pensję w wysokości 460 000 €, czyli całkiem przyjemne pieniądze, a kontrakt, jaki sobie wynegocjował, dotyczył też innych apanaży i dodatków za pracę.

Minimalne wynagrodzenie, jakie może otrzymać nowy szef HSE, wynosić ma 366 880 € rocznie, ale wszystko zależeć będzie, czy komisja rekrutacyjna uzna, że osoba rokuje na przyszłość, więc otrzyma możliwość negocjacji kontraktu zatrudnienia, a ten może trwać przez cztery lub pięć lat, z możliwością jego dalszego przedłużania.

Proces poszukiwania dyrektora naczelnego Zarządu Służby Zdrowia w Irlandii zaczyna też przyspieszać i twierdzi się, że nazwisko następcy Paula Reida pojawi się już we wrześniu, a proces rekrutacyjny jest obecnie w swojej głównej fazie i zostanie zamknięty z końcem tego miesiąca.

O ile nie uda się wyłonić następcy dra Reida, rolę tymczasowego szefa HSE obejmie obecny dyrektor finansowy HSE Stephen Mulvany, który od lat związany jest z Zarządem Służby Zdrowia. Pan Mulvany zastępować ma też Paula Reida, kiedy ten będzie przed swoim odejściem na urlopie.  

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Czy katolicy z Irlan
Cena gazu gwałtowni