Potrzebne jest inne rozwiązanie przeludnienia w szpitalach

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych wezwała dyrektora Health Service Executive do pojawienia się na dzisiejszym spotkaniu grupy zadaniowej, aby przedstawić nowe rozwiązania mające na celu zmniejszenie przeludnienia w szpitalach.

INMO podaje, że od początku września w irlandzkich szpitalach bez łóżek pozostaje ponad 5200 pacjentów, w tym 100 dzieci.

W ubiegły piątek rano Trolley Watch INMO podał, że na łóżka czekało 366 przyjętych do szpitali pacjentów. Liczba ta została podzielona na 252 pacjentów oczekujących na oddziale ratunkowym, a 114 na w innych oddziałach szpitalnych.

Sekretarz Generalny INMO Phil Ní Sheaghdha powiedział:

– Wiemy, że tego rodzaju przeludnienie ma znaczący wpływ na długoterminowe wyniki zdrowotne każdego pacjenta, który spędza na wózku więcej niż sześć godzin. Na posiedzeniu grupy zadaniowej ds. oddziałów ratunkowych HSE i poszczególnych grup szpitalnych, muszą one wnieść coś nowego, aby zapewnić poprawę bezpieczeństwa pacjentów w nadchodzących miesiącach. Nasi członkowie zgłaszają, że znaczne przeludnienie w połączeniu z nieosiągniętymi celami w zakresie rekrutacji i utrzymania personelu uniemożliwiają zapewnienie bezpiecznej opieki tymi, którzy jej najbardziej potrzebują. Co roku prowadzimy te same rozmowy na temat realnego wpływu przeludnienia szpitali na bezpieczeństwo pacjentów. Decydenci wyższego szczebla muszą nadać priorytet deeskalacji obszarów przeludnionych i usunąć te realne bariery utrudniające zapewnienie bezpieczeństwa opieki nad pacjentami w naszych szpitalach.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo by Marcelo Leal on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.