Polski startup Vue Storefront zdobywa jedną z najważniejszych europejskich nagród w branży technologicznej

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Vue Storefront – założona we Wrocławiu spółka technologiczna, która tworzy oprogramowanie dla firm przeznaczone do tworzenia szybkich, nowoczesnych i efektywnych witryn sklepów internetowych – otrzymała nagrodę The Europas Tech Startup Awards 2022 w kategorii najgorętszego startupu technologicznego na rynku handlu elektronicznego i detalicznego.

The Europas, jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów technologicznych w Europie, wręcza wyróżnienia dla najambitniejszych i odnoszących największe sukcesy startupów na Starym Kontynencie. Wśród laureatów odbywającego się już po raz czternasty plebiscytu znalazły się m.in. takie firmy jak Spotify, wise, SoundCloud, Deliveroo czy Starling.

„Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą i znalezieniem się w gronie tak znakomitych zwycięzców z poprzednich edycji. Jest to świadectwo dla ciężkiej pracy naszego utalentowanego zespołu i dowód tego, że nasza firma zmierza we właściwym kierunku. – komentuje prezes Vue Storefront, Patrick Friday. – Dziękujemy naszym inwestorom za wiarę w naszą wizję, klientom i partnerom za zaufanie naszemu produktowi, a także naszej licznej grupie programistów, którzy byli z nami od samego początku, pomagając nam w ciągłym doskonaleniu produktu”.

„Jako pierwszy inwestor instytucjonalny Vue Storefront jestem zachwycony, widząc rozwój i sukcesy zespołu założycielskiego. Fakt zdobycia przez nich tytułu najlepszego europejskiego startupu w branży e-commerce zupełnie mnie nie dziwi. To polska spółka, która będzie definiować globalny rynek e-commerce w nadchodzących latach, a jej potencjał rozwojowy jest nieograniczony. – komentuje Borys Musielak, wspólnik w SMOK Ventures.

W październiku 2021 r. Vue Storefront pozyskała 17,4 mln USD w rundzie A finansowania – wówczas jednej z największych w historii polskich startupów. Vue Storefront, będący nazwą zarówno spółki, jak i oprogramowania, to rozwiązanie z zakresu composable commerce, z którego aktualnie korzysta ponad 1,4 tys. sklepów na całym świecie.

Vue Storefront

Vue Storefront to wiodące na świecie rozwiązanie frontendowe do tworzenia szybszych, odznaczających się wyższą jakością oraz klientocentrycznych stron sklepów internetowych.

Jest to technologia chmurowa composable commerce, stworzona głównie z myślą o urządzeniach mobilnych, która łączy platformy e-handlu z systemami zarządzania treścią typu headless, systemami płatności, dostawcami usług wyszukiwania i innymi usługami zewnętrznymi.

Vue Storefront to pionierskie rozwiązanie w modelu Frontend-as-a-Service (FEaaS), w ramach którego firmy otrzymują narzędzia do tworzenia imersywnego i intuicyjnego środowiska cyfrowego dla klientów. Pozwala to wydłużyć czas ich przebywania na stronie, podwyższyć współczynniki konwersji i zwiększyć przychody.

Spółka Vue Storefront powstała w 2021 r. i posiada biura w Warszawie oraz San Francisco. Aktualnie z jej produktów korzysta ponad 1,4 tys. sklepów internetowych oraz przeszło 100 agencji partnerskich na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.vuestorefront.io.

Źródło informacji: Vue Storefront

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.