Pogoda będzie zmienna, ale zrobi się cieplej

Już dzisiaj zobaczymy nieco inne warunki pogodowe, które będą przyjemną odmianą po chwilowym ochłodzeniu, ale nie oznacza to, że kraj pozbędzie się opadów deszczu.

W tym tygodniu chwile ze słońcem i deszczem przeplatać się będą aż do weekendu, twierdzi Met Éireann, jednak pocieszające jest to, że termometry wskazywać będą znacznie wyższe wartości od tych, jakie widzieliśmy w ostatnich kilkunastu dniach.

Dzisiaj na wielu obszarach kraju będzie sucho, a nawet pojawi się słońce, co może przynieść nam wzrost temperatury do 10 stopni Celsjusza. Opady deszczu pojawiać się mają okresowo w dzielnicach zachodnich, a wieczorem przesuną się na południe i do centrum, natomiast ich intensywność wzrośnie. W rejonach północnych mogą pojawić się wieczorne i nocne opady gradu, a wiatr będzie przez cały dzień słaby do umiarkowanego.

Nadchodząca noc jeszcze chłodna, gdyż z przejaśnieniami, a termometry mogą wskazywać od -1 do +3 stopni Celsjusza.

Wtorek będzie dniem pochmurnym i wietrznym, a opady deszczu przewidywane są dla całej Irlandii. Miejscami, deszcz padać będzie intensywnie, podkreślili meteorolodzy. Temperatury od 5 do 12 stopni Celsjusza, jednak odczuwalna temperatura będzie nieco niższa ze względu na silne podmuchy wiatru. W nocy ciepło, bo od 7 do 10 st. C.

Środa to kolejna zmiana nastroju irlandzkiej aury, która ma być znacznie spokojniejsza, chociaż wiatr wciąż będzie nam towarzyszył. W dzień pogoda mieszana z przejaśnieniami i dłuższymi okresami ze słońcem, jednak nie można powiedzieć, aby tego dnia opady należały do rzadkości. Temperatura maksymalna od 12 do 14 stopni Celsjusza. Wieczór w całym kraju z zachmurzeniem, a termometry w nocy wskazywać mają od 7 do 10 stopni.

Czwartek ponownie pochmurny i mokry, przelotne opady występować będą w całym kraju, a możliwe będą też mżawki oraz zamglenia. Temperatury od 10 do 13 stopni Celsjusza, a wiatr będzie słaby do umiarkowanego. W nocy ciepło, a właściwie dokładnie tak samo, jak w dzień, bo od 10 do 13 stopni. Na północny nieco chłodniej, gdyż termometry wskazywać będą maksymalnie 9 st. C.

Piątek również ma być dniem pochmurnym z przelotnymi opadami deszczu, ale i okresami z przejaśnieniami. Najniższe temperatury w dzień od 6 do 9 stopni w dzielnicach północnych, a na innych obszarach kraju od 10 do 13 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, a okresowo jego siła będzie rosnąć do średniej. W nocy ponownie ciepło do 11 stopni.

Prognozy na przyszły weekend są wciąż niepewne, ale synoptycy wyrażają pogląd, iż nie będzie się on różnił specjalnie od całego tygodnia.

Bogdan Feręc

Źr. Met Eireann

Photo by NOAA on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Typowy dom w Irlandi
Irlandia szuka budow