Podpisz petycję Aontú, aby powstrzymać NCT od przejścia na rozliczenia bezgotówkowe!

Ja niżej podpisany wzywam NCT do cofnięcia swojej decyzji o prowadzeniu działalności bezgotówkowej. 

NCT jest usługą państwową świadczoną na podstawie umowy przez prywatną firmę. Jest to usługa obowiązkowa. Osoby prowadzące samochód muszą uzyskać badanie NCT, w przeciwnym razie grozi im wielotysięczna grzywna, punkty karne, a nawet więzienie.

Setki tysięcy ludzi w Irlandii nie ma kont bankowych. Osoby starsze, młodsze i osoby o niższych dochodach rzadziej posiadają konta bankowe niż przeciętny człowiek. Zmuszanie setek tysięcy starszych osób do polegania na swoich dzieciach lub sąsiadach w przeprowadzaniu prostych transakcji z państwem odbiera im niezależność i autonomię. Wszyscy obywatele, bez względu na to, kim są, powinni zostać włączeni w życie gospodarcze tego kraju. Osoby starsze powinny mieć możliwość bycia niezależnymi i nie być wykluczane.

Ponadto wiele osób mieszkających na obszarach wiejskich nie ma dobrego łącza szerokopasmowego ani sygnału telefonii komórkowej. To poważnie stawia ich w niekorzystnej sytuacji przy zamawianiu usług wyłącznie cyfrowych u państwa.  

Ludzie, którzy polegają na napiwkach, zbiórkach pieniędzy w ramach loterii klubowych, organizacji charytatywnych, ulicznych artystów i zbiórek przy bramach kościołów, wszyscy ucierpią, jeśli rząd pozwoli na usuwanie gotówki z codziennych transakcji. Społeczeństwo bezgotówkowe narazi również obywateli na kryzys ICT w bankach, oszustwa internetowe i ataki cybernetyczne.    

Gotówka jest prawnym środkiem płatniczym. Najwyższy czas, aby minister finansów wyjaśnił, co to oznacza. Czy to oznacza, że ​​organizacje takie jak NCT na żołdzie państwa mogą jednostronnie zabić gotówkę?

Opr: Bogdan Feręc

Źr. Aontú

Fot. Aontú

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Osiedle tanich domó
Nowe wytyczne Komite