Osiedle tanich domów

Już w przyszłym roku do nowych domów wprowadzić się mają pierwsi lokatorzy, a cała inwestycja zakończona zostanie w za dwa lata.

Rada Hrabstwa Fingal zatwierdziła do realizacji projekt budowy 1200 domów, które powstaną w Balmostown w północnej części Dublina. Co istotne, pierwszą fazę budowy stanowić będą domy socjalne, tanie na wynajem dla osób prywatnych oraz prywatne niskobudżetowe przeznaczone do zakupu, a łącznie powstanie ich 432. Pierwsze domy oddane zostaną do użytku na jesieni 2024 roku, a cała inwestycja zakończona ma zostać w drugiej połowie 2025 roku.

Realizacją tej inwestycji zajmie się Glenveah Properties, a w projekcie zaplanowano budowę obiektów użyteczności publicznej, sportowe oraz rekreacyjne, w tym boiska do gry w piłkę nożną, place zabaw, których większa część udostępniona będzie dla całej tamtejszej społeczności.

Dyrektor generalny Glenveagh Stephen Garvey powiedział:

– Inwestycja ta jest przełomowym partnerstwem dla społeczności Donabate oraz Portrane i w 1200 domach pomieści ponad 3000 osób. Firma będzie współpracować z rządem i samorządem, aby dostarczyć domy i obiekty tak szybko, jak to możliwe.

Na uroczystości wbicia pierwszej łopaty pod budowę obecny był minister mieszkalnictwa Darragh O’Brien, który stwierdził:

To miejsce zapewni znaczną ilość prywatnych, socjalnych i niedrogich mieszkań dla North County Dublin. W miarę jak pracujemy nad osiągnięciem celów określonych w planie Mieszkanie dla Wszystkich, tego typu rozwiązania zmniejszą część presji na rynku mieszkaniowym i zapewnią wysokiej jakości, zrównoważone domy dla rodzin, młodych ludzi i szerszej społeczności. Rząd zapewnił ponad 15 milionów euro za pośrednictwem Funduszu Aktywizacji Mieszkalnictwa Infrastruktury Lokalnej (LIHAF) na rzecz drogi Donabate Distributor Road, która udostępniła teren pod zabudowę, oraz Funduszu Usług Terenowych (SSF), który wesprze budowę centrum rekreacyjne Ballymastone.

Bogdan Feręc

Źr. Busienss Plus

Fot. Facebook Barry Andrews MEP

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
GMO - ryzyko, czy wy
Podpisz petycję Aon