Plan Housing For All wyraźnie się nie powiódł

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

– Rząd musi pilnie zająć się przyczynami kryzysu –

Według posła socjaldemokratów Ciana O’Callaghana rząd nie zrealizował kluczowych celów w zakresie dostarczania socjalnych, niedrogich i budżetowych domów na wynajem, głównie ze względu na brak zajęcia się podstawowymi przyczynami kryzysu mieszkaniowego.

Poseł O’Callaghan, który jest rzecznikiem partii ds. mieszkalnictwa powiedział:

– Jestem głęboko zaniepokojony, czytając najnowsze doniesienia medialne, że wykonalność rządowego planu „Mieszkanie dla Wszystkich” jest zagrożone, a urzędnicy ostrzegają Komitet Gabinetu ds. Mieszkalnictwa, że ​​jest mało prawdopodobne, aby kluczowe cele w zakresie dostaw zostały osiągnięte. Każdego roku rząd składa obietnice dostarczenia bardzo potrzebnych socjalnych, niedrogich i budżetowych domów do wynajęcia, a każdego roku nie zbliża się nawet do osiągnięcia własnych celów. W 2021 roku nie dostarczono ani jednego niedrogiego domu. Rząd jest tak daleko w tyle w realizacji swoich celów, że nie odpowie nawet na pytania o to, ile tanich domów zostało ukończonych. W ciągu ostatnich dwóch tygodni taoiseach nie odpowiedział na moje pytania w Dáil, podczas gdy minister mieszkalnictwa Darragh O’Brien nie był w stanie udzielić odpowiedzi w radiu w zeszłym tygodniu. Po tym, jak w zeszłym roku nie udało się zrealizować żadnego z celów mieszkaniowych jego departamentu, minister obiecał, że rok 2022 będzie rokiem dostawy. Jednak po raz kolejny rząd nie osiąga celów, które sobie wyznaczył. W czasie, gdy czynsze, ceny nieruchomości i poziom bezdomności osiągnęły rekordowe poziomy, najnowsze dane pokazują, że Departament Mieszkalnictwa jest o 21 procent niższy niż w zeszłym roku w wydatkach kapitałowych.

Rząd jest skrajnie naiwny, myśląc, że ustalenie celów i budżetu na mieszkania jest wystarczającą odpowiedzią na ten kryzys. Bez zakasania rękawów i przezwyciężenia blokad w dostawach, takich jak brak wykwalifikowanej siły roboczej w budownictwie, nasz kryzys mieszkaniowy pozostanie. Należy podjąć szereg natychmiastowych kroków, jeśli mają zostać zbudowane domy socjalne, przystępne cenowo i kosztowo. Powinno to oznaczać zakończenie czteroetapowego procesu zatwierdzania budownictwa socjalnego, który opóźnia dostarczanie mieszkań przez władze lokalne. Należy również zmienić proces przetargowy dla władz lokalnych, aby nie musiały one wycofywać się do przetargu na każdy projekt budowlany z osobna. Prowadzi to do znacznych opóźnień i znacznego wzrostu kosztów. Władze lokalne i zatwierdzone organy mieszkaniowe powinny być wspierane w pozyskiwaniu gruntów, aby ulepszyć bazę mieszkaniową w najbliższych kilku latach. Minister musi pilnie zająć się poważnym niedoborem umiejętności w budownictwie, zwłaszcza w branżach „mokrych”. Rządowe podejście polegające na zniewalaniu i leseferyzmie po prostu nie zadziałało.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Image by <a href=”https://pixabay.com/users/franckseuret-2249789/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1268009″>FranckSeuret</a> from <a href=”https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1268009″>Pixabay</a>

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bank Centralny musi
Mój Perfect Day

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!