Pierwszy sklep LEGO w Irlandii

Władze LEGO na Wielką Brytanię i teraz Irlandię zadecydowały, iż na Zielonej Wyspie potrzebny jest stacjonarny sklep tej firmy, co zaowocowało otwarciem takiej placówki.

Pierwszy irlandzki sklep LEGO znalazł swoje miejsce w Dublinie, na najważniejszej handlowo ulicy miasta, czyli na Grafton Street. Sklep czynny jest od wczoraj, a pierwsza tę informację podała stacja RTÉ.

Według narodowego nadawcy RTÉ, w sklepie znajdzie się szereg słynnych modeli LEGO 3D, inspirowanych Irlandią i Dublinem, ale w sklepie odbywać się będą każdego miesiąca imprezy dla dzieci, które z klocków będą mogły budować dowolne konstrukcje. Kupujący będą mogli także tworzyć własne spersonalizowane produkty, w tym niestandardowe minifigurki, i wybierać przedmioty, które są im potrzebne do tworzenia małych budowli.

Mówi się również, o czym informuje RTÉ, że kierownictwo sklepu planuje „przekształcenie Grafton Street w krainę LEGO w Irlandii”, gdyż firmie bardzo zależy na promowaniu zrównoważonego rozwoju swojej działalności.

Szefowa marketingu LEGO w Wielkiej Brytanii i Irlandii Isabel Graham powiedziała stacji RTÉ News, że firma jest zachwycona otwarciem swojego pierwszego sklepu LEGO w Dublinie i będzie w nim mnóstwo zabawy skierowanej do najmłodszych klientów, a sklep LEGO, nie zamknie się wyłącznie na tej grupie, bo będzie w nim zarówno coś dla „dzieci, jak i zabawnych dusz wszystkich grup wiekowych”.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Social Welfare odbie
Historycznie wysoka
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська