Paweł Jabłoński: To gdzie się znajduje broń atomowa nie zmienia naszej sytuacji

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Wiceminister MSZ mówi o rosyjskiej broni atomowej na Białorusi i relacjach polsko-ukraińskich. Odnosi się także do polityki gospodarczej Unii Europejskiej.

Wysłuchaj całej audycji już teraz!

https://podcasters.spotify.com/pod/show/radio-wnet/episodes/Pawe-Jaboski-To-gdzie-jest-bro-atomowa-nie-zmienia-naszej-sytuacjiPoranek-Wnet28-03-2023-r-e218vdq/a-a9iq78g

Wiceminister MSZ naświetla deklarację Wladimira Putina o umiejscowieniu broni atomowej na Białorusi. Zaznacza, że Rosja nie przestrzega prawa narodowego i należy to powstrzymać.

Paweł Jabłoński, nawiązując do wczorajszej rozmowy telefonicznej prezydentów Polski i Ukrainy, mówi o dobrym kontakcie obu przywódców.

To jest dość regularny kontakt między przywódcami obu państw. Prezydent Polski był pierwszym prezydentem jaki pojechał na Ukrainę po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej.

Odnosi się także do ewentualnej wizyty prezydenta Zełenskiego w Polsce. Podaje, że taka wizytacja nie będzie wcześniej zapowiadana ze względów bezpieczeństwa.  Minister zapowiada także wdrożenie wsparcia wraz z innymi państwami oraz instytucjami światowymi. Chodzi o zastosowanie mechanizmu podobnego do Planu Marshalla, by pomóc w sprawnej odbudowie Ukrainy po wojnie.

Paweł Jabłoński wspomina  o pracach nad traktatem polsko-ukraińskim, który zapewniałby przywileje i ułatwienia dla polskich firm na Ukrainie i tłumaczy, że jego wprowadzenie to kwestia kilku najbliższych miesięcy. Ponadto, minister komentuje jak taki traktat może wpłynąć i jakie ma znaczenie wobec polityki Polski z Unią Europejską.

Wnet.FM

Avatar

Krzysztof Skowroński

Fot. Konrad Tomaszewski, Radio Wnet

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ryanair uruchamia na
Propozycja Komisji E
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.