Ostrzeżenie przed pożyczkodawcami

Jak twierdzi Bank Centralny Irlandii, na tutejszym rynku pożyczkowym działa przynajmniej osiem firm, które nie mają rekomendacji BCI.

Może to powodować problemy dla osób, które zdecydują się zaciągnąć zobowiązania finansowe w tych instytucjach, bo są one właściwie wyłączone spod jurysdykcji Banku Centralnego. BCI dodaje, że mogą one stosować oszukańcze metody informowania klientów, iż posiadają licencję na prowadzenie działalności inwestycyjnej w Irlandii, ale nie jest to zgodne z prawdą.

Bank Centralny Irlandii wydał już 11 ostrzeżeń o firmach, które nie mają rekomendacji tej instytucji, a wskazuje, że mogą działać na terenie kraju, co w konsekwencji zaciągnięcia pożyczki w tych podmiotach, może powodować problemy dla klientów.

Jest też możliwe, że firmy te starać się oszukać potencjalnych klientów, proponując jakoby legalne pożyczki oraz pakiety inwestycyjne, a i nielegalnie inwestować pieniądze w imieniu klientów, dodaje BCI. Bank Centralny mówi również, że prowadzenie działalności finansowej w Irlandii bez odpowiednich zezwoleń, jest przestępstwem i może prowadzić do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, ale jednocześnie ostrzega potencjalnych pożyczkobiorców, aby wystrzegali się firm, bez autoryzacji BCI.

Do firm, które chcą udzielać pożyczek w Irlandii, a nie są rekomendowane przez BCI, należą m.in.: Finance Limited, Greenacres Macro Finance, MB Finance Services, Nolly Funding, Greg Refinancing Loan Offer, Asia Loan Company Ltd, Financial Service Offer/Dr James Eric Finance Pvt Ltd i Housing Finance Limited. Starling Car Insurance działa jako pośrednik ubezpieczeniowy i reasekuracyjny. Również Mynet-Coin działała jako firma inwestycyjna bez odpowiednich zezwoleń. Legal & General Investment Managers (Europe) Limited, jako klon legalnej firmy, bo używa nazwy LGIM Managers (Europe) Limited, także oszukańczo informuje, że prowadzi działalnść w Irlandii za przyzwoleniem BCI.

Wg Banku Centralnego, wiele podmiotów reklamujących się w kraju, używa danych legalnie działających firm lub używają łudząco podobnych nazw, które przypisane są legalnym podmiotom finansowym.

BCI na swojej stronie internetowej publikuje pełny wykaz firm, które zajmują się udzielaniem pożyczek, a działają w ramach udzielonych przez Bank Centralny Irlandii zezwoleń.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czterech sprzedawcó
Nowy rekord bezdomno