Czterech sprzedawców detalicznych pomaga rodzinom w Irlandii

Sieci sprzedaży detalicznej Tesco, SuperValu, Lidl i Aldi poinformowały, iż obniżają ceny mleka, aby pomóc rodzinom w trudnej sytuacji i w obniżeniu rachunków za zakupy.

Stanie się tak pierwszy raz od dekady, o czym z radością informują detaliści, a określają swoje posunięcie, jako „ochronę klientów przed podwyżkami cen”. Inicjatywa stałaby się taką, którą można by pochwalić, jednak cena mleka za opakowanie zawierające 2 litry mleka, obniżona zostaje i 10 centów, więc nie można jej nazwać powalającą, gdyż to tylko 5 centów za litr.

W tej sprawie wypowiedział się rzecznik prasowy Tesco, który stwierdził, iż reprezentowana przez niego firma „potwierdziła, że ​​obniży cenę detaliczną swojego dwulitrowego świeżego mleka o 10 centów”. Jest to powielenie schematu wprowadzonego przez sieci dyskontowe Lidl oraz Aldi, a przedstawiciel Lidla poinformował, że w ich przypadku cena mleka obniżona zostaje pierwszy raz od 14 lat.

Już od dzisiaj w sieci SuperValu także można kupować tańsze mleko, więc w cenie 2,19 €, a nie, jak było to wcześniej 2,29 € za 2 litry, jednak dotyczy to marki własnej tego detalisty.

Natasha Adams – dyrektor generalny Tesco Ireland, powiedziała:

– Przy rosnącej presji budżetów domowych jesteśmy całkowicie zaangażowani w pomoc naszym klientom, skupiając się na kosztach cotygodniowych zakupów.

Aldi poszło w kierunku wyliczeń i twierdzi, że obniżka cen mleka przyniesie gospodarstwom domowym oszczędności w postaci 2,7 mln €, więc będzie to kwota znacząca.

Do tej skądinąd dobrej informacji, należy jednak dodać łyżkę Dziegciu, bo w ciągu roku do kwietnia, cena mleka wzrosła o 6,3%, jak podaje Central Statistic Office i Eurostat, a ceny żywności podniosły się o niecałe 13%, natomiast w ujęciu miesięcznym są wyższe o 0,3%.

*

A nawet nie będę tego komentował.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Angelina Litvin on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Konsul Grzegorz Sala
Ostrzeżenie przed p