Oprzyj się eksmisjom: wspieraj mieszkańców Tathony House

Na dzisiaj mieszkańcy Tathony House zwołali protest, który zaplanowano na godzinę 15:00.

W tej chwili właściciel zamierza sprzedać blok i pozbawić dachu nad głową ponad 100 lokatorów w 35 lokalach. W większości krajów europejskich właścicielom po prostu nie wolno eksmitować najemców, tylko dlatego, że chcą sprzedać mieszkanie i myślą, że uzyskają wyższą cenę, jeśli nieruchomość będzie pusta.

Szkoda, że nie jest tak ​​w Irlandii. 

Nawet przy rekordowej liczbie bezdomnych, rekordowo niskiej dostępności, rekordowo wysokich cenach najmu i rekordowej liczbie wypowiedzeń, rząd dwukrotnie głosował za zniesieniem i tak już niewystarczającego zakazu eksmisji. Żeby dodać soli do tej rany, głosowali w tym samym czasie również za jeszcze większą liczbą ulg podatkowych dla właścicieli ziemskich.

Mieszkańcy Tathony House zadecydowali pozostać w swoich domach, nie pozbawią się dachu nad głową i jeśli będzie to konieczne, będą pilnować budynku.

People Before Profit w pełni wspiera najemców i zachęca innych do wspierania ich protestu i czerpania z nich inspiracji.

Jeśli stoisz w obliczu eksmisji i potrzebujesz pomocy i porady, jak oprzeć się eksmisji, budować sieci solidarności w Twojej okolicy, skontaktuj się z nami pod adresem: info@peoplebeforeprofit.ie

Opr: Bogdan Feręc

Źr: People Before Profit

Photo by People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wraca zima
Komentarze taoiseach