Nadeszło kilkudniowe ochłodzenie

To było zapowiadane przez Met Éireann, więc nieco chłodniej będzie przynajmniej do środy, chociaż nie można mówić, że temperatura spadnie w drastyczny sposób.

O ile dzisiaj będziemy mieli do czynienia z wartościami w przedziale od 3 do 7 stopni Celsjusza, to już jutro będzie nieco cieplej. W poniedziałek możliwe są przelotne opady deszczu, w niektórych rejonach, głównie na północy i w północnym zachodzie śniegu z deszczem, a śnieg pojawi się w częściach wyżynnych, ale nie utrzyma się zbyt długo, bo prawdopodobnie tylko do jutrzejszego poranka. Wiatr dzisiaj będzie umiarkowany do silnego, a temperatura w nocy spadnie do -2 st. C. na północy i +4 st. C. na południu.

Kolejne dni to mieszanka pogodowa z deszczem i silnymi podmuchami wiatru, ale we wtorek, o ile będzie padać deszcz, to termometry wskazywać będą już od 8 do 11 stopni Celsjusza, a w nocy temperatura minimalna to +2 st. C. Po południu opady deszczu zanikać będą w Connacht i Ulsterze, a przeniosą się do Leinster oraz Munster. Wiatr będzie silny.

Środa to dzień z dużą ilością przelotnych opadów deszczu, z umiarkowanym i silnym wiatrem na zachodnim i południowym wybrzeżu, a temperatury od 6 do 9 stopni Celsjusza. Również noc będzie wietrzna, ale termometry wskazywać będą od 3 do 6 st. C.

Czwartek to dzień z przejaśnieniami, więc i sporą dawką słońca, jednak zrobi się nieco chłodniej i maksymalne wskazania wyniosą od 5 do 8 stopni. Możliwe są też okresowe burze z piorunami, niekiedy opady gradu, wiać będzie wtedy silnie, ale i w tę noc meteorolodzy nie spodziewają się przymrozków, chociaż termometry wskazywać będą temperatury minimalne do +2 do +4 stopni Celsjusza.

Piątek ponownie stanie się mokry, ale wzrośnie temperatura i w kraju będzie od 8 do 11 stopni Celsjusza. Wiatr utrzyma się w skali umiarkowanej i silnej, a najgorsze warunki panować będą na wybrzeżu Atlantyku. Noc bez przymrozków i z wartościami powyżej +3 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Ken Anzai on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ceny ropy będą wzr
Nie będzie nakazu n