Lotnisko w Knock będzie się rozwijać

To jedna z lepszych informacji, jaka pojawiła się w odniesieniu do Ireland West Airport, popularnie nazywanego lotniskiem Knock.

Lotnisko ma się rozbudowywać, oferować coraz większą ilość połączeń, a co za tym idzie, generować miejsca pracy przy bezpośredniej obsłudze pasażerów, ale też dla firm z regionu.

Minister Fianna Fáil Dara Calleary z zadowoleniem przyjął wiadomość, że Departament Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia przeznaczy 200 000 euro rocznie przez dwa lata na rozwój strategicznej strefy rozwoju (SDZ) w Ireland West Airport Knock (IWAK).

Witając tę ​​wiadomość, minister stanu w Departamencie Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia powiedział:

– Lotnisko jest kluczowym elementem infrastruktury sprzyjającej przedsiębiorczości w regionie, a wyznaczenie strategicznej strefy rozwoju może znacznie zwiększyć jego rolę, jako siłę napędową regionalnego rozwoju gospodarczego, w sposób przewidziany 40 lat temu przez nieżyjącego już prałata Horana, w celu rozwoju zarówno lotniska, jak i miejsc pracy. Od jakiegoś czasu współpracuję z zarządem i zarządem IWAK oraz Radą Hrabstwa Mayo nad tą propozycją i jestem zachwycony, że możemy – po raz pierwszy – poczynić postępy w przygotowaniu finansowanego planu rozwoju dla SDZ. Rozwój gospodarczy i potencjał terenów sąsiadujących z lotniskiem Ireland West Airport jest ogromny nie tylko dla Mayo, ale dla całej zachodniej Irlandii. To dofinansowanie daje nam możliwość przygotowania planu rozwoju tego potencjału i tworzenia miejsc pracy. Chciałbym podziękować taoiseachowi Leo Varadkarowi i ministrowi Simonowi Coveneyowi za ich pełne poparcie dla tej propozycji. Chciałbym złożyć szczególne wyrazy uznania dyrektorowi generalnemu IWAK Joe Gilmore, przewodniczącemu IWAK Arthurowi Frenchowi oraz zespołowi zarządzającemu i lokalnym członkom Rady Hrabstwa Mayo i urzędnikom w moim Departamencie za ich zaangażowanie w tę sprawę.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Photo CC BY-SA 4.0 Djm-leighpark

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Brak widocznych post
Co z zakazem wyrzuca