Brak widocznych postępów po opublikowaniu rządowego raportu

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkalnictwa Eoin Ó Broin powiedział, że nie było żadnych dowodów na postęp w tak zwanym rządowym Raporcie „Postępów” dotyczącym mieszkalnictwa. 

Przedstawiciel Dublin Mid-West dodał, że zorganizowanie konferencji prasowej w tym samym czasie, gdy Ryan Tubridy występował przed Komisją Rachunków Publicznych, było cyniczną próbą pogrzebania złych wiadomości.

Poseł Ó Broin powiedział:

– Taoiseach, Tánaiste, lider Partii Zielonych i minister ds. mieszkalnictwa ogłosili swój raport o postępach w mieszkalnictwie w drugim kwartale. Decyzja o zorganizowaniu konferencji prasowej w tym samym czasie, gdy Ryan Tubridy i jego agent mieli stawić się przed Komisją Finansów Publicznych, była cyniczną próbą pogrzebania dość złych wiadomości. Na konferencji prasowej nie podano informacji, ile domów socjalnych oddano do tej pory w tym roku. Nie było informacji o tym, ile niedrogich domów do wynajęcia lub zakupu oddano do tej pory w tym roku. Nie było dokładnych informacji na temat liczby faktycznie zakupionych domów na wynajem socjalny lub kosztowy w tym roku. Nie było informacji, kiedy rząd spodziewa się, że bezdomność, ceny mieszkań i czynsze przestaną rosnąć. Nie ogłoszono też żadnych nowych środków mających na celu rozwiązanie problemu rosnącego poziomu bezdomności, zdzierczych czynszów i niekontrolowanych cen domów. Wszystko, co usłyszeliśmy, to powtórzenie informacji, które już znalazły się w domenie publicznej, i ponowne ogłoszenie istniejących programów rządowych. Mieliśmy 11 lat Fine Gael w rządzie. Fianna Fáil wspiera ich od siedmiu lat. Darragh O’Brien jest ministrem od trzech lat. Przez cały ten czas sytuacja się pogorsza. Na tej rządowej konferencji prasowej nie było żadnych dowodów na postępy. Rzeczywiście, żadne postępy w rozwiązywaniu tego kryzysu nie zostaną poczynione, dopóki Fine Gael i Fianna Fáil nie znikną ze swoich stanowisk, a rząd Sinn Féin ze swoim planem mieszkaniowym nie będzie w stanie naprawić szkód wyrządzonych przez dziesięciolecia złej polityki mieszkaniowej Fianna Fáil i Fine Gael.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo CC BY-SA 2.0 wfmillar

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Firmy z Kerry i Kill
Lotnisko w Knock bę