Kolejny gigant technologiczny planuje redukcję zatrudnienia

Jeżeli dojdą do skutku plany Meta Platforms Inc, czyli firmy macierzystej Facebooka, to również ten dostawca mediów społecznościowych wdroży plan zwolnień pracowniczych.

W związku z tym również w Irlandii zaczęły narastać obawy, że i pracownicy Meta / Facebooka / Instagrama w kraju spotkają się z utratą pracy, a może to wywołać głębsze konsekwencje dla całego rynku technologicznego w Irlandii, gdyż i mniejsze firmy bez żadnych obaw redukować będą zatrudnienie. Ta fala zwolnień może mieć również wpływ na inne sektory, jakie do tej pory współpracują z branżą technologiczną, więc fala zwolnień pracowniczych, może mieć znacznie szerszy zasięg.

O sprawie poinformował The Wall Street Journal, który dodaje, że pierwsze wypowiedzenia w Meta, mogą być wręczone już w najbliższą środę, a część pracowników tego giganta otrzymała już informacje, aby odwołali wszystkie swoje podróże służbowe zaplanowane na ten tydzień.

W Dublinie w Meta zatrudnionych jest obecnie ok. 3000 osób, więc i oddział w Irlandii prawdopodobnie dotknięty zostanie redukcją etatów, ale Meta wciąż odmawia udzielenia konkretnych odpowiedzi, wiec i  The Wall Street Journal nie jest w stanie stwierdzić, jak cała sytuacja będzie się rozwijać.

O możliwych zmianach kadrowych w Meta mówiło się od jakiegoś czasu, bo już we wrześniu właściciel Meta Mark Zuckerberg nakreślał plany reorganizacji firmy, ale też poszczególnych zespołów, a zapowiadał wtedy, że zwolnienia pracowników są bardzo prawdopodobne i prawdopodobnie dotyczyć będą pracowników Facebooka oraz Instagrama.

Aktualne zapowiedzi zwolnień pracowniczych u gigantów technologicznych przyczynia się też do ogólnego spadku miejsc pracy w sektorze technologicznym, co wpływać będzie na miejsca pracy w Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Independent / The Wall Street Journal

Photo by Dima Solomin on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wszystkiemu winna wy
Nadchodzi schyłek c