Wszystkiemu winna wysokość składki ubezpieczenia

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Składki ubezpieczeń rosną i nie zmienia tego nic, co do tej pory starał się zrobić rząd, a co ważne, niektórzy właściciele obiektów rozrywkowych i atrakcji turystycznych, coraz częściej mówią, że chyba przestało się im opłacać prowadzenie działalności.

Składki ubezpieczeń, w tym od odpowiedzialności cywilnej, jakie płacą właściciele firm stale są podnoszone przez ubezpieczycieli i to pomimo faktu, że spadła wyraźnie kwota odszkodowań, jaką wypłacali w związku z roszczeniami. Część środowiska prawniczego mówi, ale również specjaliści do spraw ubezpieczeń twierdzą, iż ubezpieczyciele stracili już argument o ponoszonych przez siebie kosztach, które wynikają z wypłat odszkodowań, jednak nie ma to odzwierciedlenia w wysokości i wzrostach stawek ubezpieczeń.

Ostatni przykład pochodzi z Galway, którego mieszkańcy, nie będą mogli w tym roku cieszyć się z lodowiska, a lodowy tor nie będzie w tym roku uruchomiony z powodu dramatycznie wysokiego ubezpieczenia.

Jak powiedział właściciel tej miejskiej atrakcji MacDara Hosty, w jego przypadku składka ubezpieczenia wzrosła o 700 procent, więc nie stać go, aby w okresie zimowym, a szczególnie bożonarodzeniowym uruchomił lodowisko. Jak dodał pan Hosty, wpłynie to też na 25 osób, jakie zwyczajowo na kilka miesięcy zatrudniał, a w tym roku, nie będzie mógł zaoferować nikomu, nawet tymczasowego zatrudnienia. Właściciel Galway Skates stwierdził również, że jest głęboko rozczarowany propozycją stawki ubezpieczeniowej, chociaż wydawało się, że ubezpieczyciele zauważyli, że są jednym z elementów hamowania rozwoju gospodarczego kraju.

W związku z decyzją ubezpieczyciela w kwestii wzrostu stawki ubezpieczenia względem Galway Skates, jedyne lodowisko w Galway, nie będzie w tym roku czynne.

Jak wiemy z lokalnych doniesień, decyzja ubezpieczyciela może tym bardziej dziwić, gdyż MacDara Hosty wykazał, że od 2016 roku, nie było wobec jego firmy roszczeń z tytułu obrażeń ciała, więc ubezpieczyciel nie ponosił z tego tytułu żadnych kosztów.

Jak dodał w końcówce rozmowy właściciel Galway Skates, lodowiska w Galway w tym roku nie będzie, a stanie się to wyłącznie z jednego powodu, czyli horrendalnie wysokiej składki ubezpieczenia.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Irena Carpaccio on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ex-Russian officials
Kolejny gigant techn
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.