Kolejny atak rządu na neutralność

Wiadomość, że irlandzcy żołnierze szkolić będą ukraińskich wojskowych w zakresie obsługi broni podstawowej, to kolejny atak na irlandzką neutralność.

Stoi to w sprzeczności z wcześniejszymi oświadczeniami i zapewnieniami rządu, że wojska irlandzkie będą uczestniczyć wyłącznie w „nieśmiercionośnych” szkoleniach, takich jak np. rozminowywanie.

 

Teraz jest jasne, że rząd kłamał, dając te gwarancje. Kiedy zetknęli się z kwestionowaniem tego w Dáil przez posła People Before Profit Paula Murphy’ego, a w związku z udziałem personelu Irlandzkich Sił Obronnych w Misji Wsparcia Wojskowego UE na Ukrainie (EUMAM), która jest wojskową misją szkoleniową w pełnym zakresie, odpowiedź Micheála Martina na pytanie zapewnienie gwarancji, że wojska irlandzkie nie będą zaangażowane w nic poza szkoleniem w zakresie rozminowywania, była oskarżeniem People Before Profit o bycie „marionetkami Putina”. Innymi słowy, uniknął udzielenia odpowiedzi na pytania.

 

Rząd wie, że wśród ludności panuje ogromne poparcie dla neutralności. Dlatego odrzucili poddanie takiego wniosku pod referendum i wybrali w pełni zarządzaną oraz stronniczą serię forów w całym kraju, a nie zrobili tego w formie panelu obywatelskiego. 

Wiedzą, że nie mają poparcia społecznego, więc nadal niszczą naszą neutralność w każdy możliwy sposób, haniebnie umieszczając Irlandię w obozie imperializmu USA, UE i NATO.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. People Before Profit

Fot. People Before Profit

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Potwierdza się lipc
Ryanair szuka pracow