Kolejne dźgnięcie nożem w Dublinie

Irlandia od jakiegoś czasu zmaga się z problemem braku bezpieczeństwa i co jakiś czas dochodzą do nas informacje, że albo ktoś został napadnięty, albo dźgnięty nożem, a i stracił życie, celowo uderzony samochodem, jak miało to miejsce na parkingu przed jednym z supermarketów w Galway.

Obecnie Garda prowadzi śledztwo w sprawie cudzoziemca, który przed terminalem numer jeden dublińskiego lotniska dźgnął nożem 50-letniego Irlandczyka.

Sprawa miała miejsce w niedzielne popołudnie, kiedy na miejsce zdarzenia wezwana została irlandzka policja i służby ratunkowe, które prawie natychmiast pojawiły się przed terminalem lotniska w Dublinie.

Przyjmuje się, że Irlandczyk w wieku około 50 lat odniósł widoczne obrażenia kłute podczas zdarzenia, a ten przypadek Garda określiła jako zdarzenie zagrażające porządkowi publicznemu.

Uważa się również, że obrażenia Irlandczyka nie zagrażają jego życiu, ale mężczyzna został przewieziony do szpitala Beaumont na leczenie.

Wiadomo, że na miejscu zdarzenia aresztowano czterdziestokilkuletniego cudzoziemca, który obecnie przebywa w areszcie w celu ustalenia motywów i przebiegu zajścia, a dochodzenie w tej sprawie jest w toku.

Mężczyźnie może być postawiony zarzut usiłowania zabójstwa, co będzie skutkować wieloletnim pobytem w zakładzie karnym.

Bogdan Feręc

Źr. The Liberal

Photo CC BY-SA 4.0 M901QX

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
To będzie mokry i w
Tych panów nie będ