Klęska BOI kolejny przykład fatalnej obsługi klienta w irlandzkim sektorze bankowym

– Banki muszą zacząć inwestować w rozwiązania IT zorientowane na klienta –


Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher powiedział, że ostatnia awaria technologiczna Bank of Ireland to kolejny przykład braku inwestycji irlandzkich banków w ICT i obsługę klienta.

Kelleher – członek Komisji Gospodarczej i Monetarnej (ECON) Parlamentu Europejskiego, która zajmuje się kwestiami bankowymi, komentował sprawę po tym, jak Bank of Ireland potwierdził, że ich aplikacje uległy awarii i niektórzy klienci mogli wypłacić gotówkę, której nie mieli na koncie za pośrednictwem innego konta Revolut lub przelewać je na te konta.

Billy Kelleher:

– Oczywiste jest, że irlandzkie banki nie zainwestowały w technologie informacyjno-komunikacyjne i rozwiązania informatyczne zorientowane na klienta. Na przykład nadal nie mamy natychmiastowych przelewów między irlandzkimi kontami bankowymi, co oznacza, że ​​irlandzcy klienci muszą polegać na usługach bankowych spoza Irlandii, takich jak Revolut. Nasze banki osiągają ogromne zyski. Chociaż wzywałem do wprowadzenia podatku od nieoczekiwanych dochodów, banki powinny również dużo inwestować w swoje systemy obsługi klienta, aby dorównać usługom świadczonym przez banki spoza Irlandii. Irlandzki sektor bankowy traktuje irlandzkich klientów jako coś oczywistego. Mają prawie monopol z niewielką lub żadną nadzieją na wejście kolejnego dużego banku z głównej ulicy na rynek irlandzki. Bank Centralny musi poprawić swoją grę i zacząć aktywnie chronić irlandzkich konsumentów w tego rodzaju klimacie. Musi zostać wszczęte dochodzenie w sprawie klęski Bank of Ireland, ponieważ ostatecznie posiadacze irlandzkich kont bankowych nie mogli uzyskać dostępu do swoich kont ani pieniędzy. To jest nie do zaakceptowania w 2023 roku.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS: