Irlandzka ofensywa dyplomatyczna w Azji – Studio Dublin – 10.11.2023 r.

Piątkowy poranek w sieci Radia Wnet należy do Studia Dublin, w którym informacje, przegląd wydarzeń tygodnia i rozmowy. Nie brak dobrej muzyki i ciekawostek z Irlandii. Zaprasza Tomasz Wybranowski.

Bogdan Feręc omawia bieżące kierunki polityki zagranicznej Republiki Irlandii. Można odnotować zwiększenie aktywności Dublina w Azji, za sprawą wizyty wicepremiera Micheala Martina w Chinach i Korei Południowej. Ponadto, władze Zielonej Wyspy jasno deklarują, że będą bronić interesów własnego rolnictwa w Unii Europejskiej.

Irlandczycy, jako kraj z ugruntowaną pozycją w UE czują, że mogą sobie na wiele pozwolić.

Micheal Martin, szef Fianna Fail. Fot. materiały prasowe Fianna Fail

Ambasador Izraela w Dublinie Dana Erlich negatywnie oceniła postawę irlandzkich władz wobec eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego. W ocenie redaktora naczelnego portalu Polska-IE.com nie powinna być ona większym zaskoczeniem.

Bogdan Feręc protestuje ponadto przeciwko internetowemu hejtowi wymierzonemu w prezydenta Andrzeja Dudę oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Wysłuchaj całej audycji już teraz!

https://open.spotify.com/embed/episode/5yQe1kj1wRADGdN6F0Prau?si=cbe5efd68a204475&utm_source=oembed

Poprzednia audycja Studia Dublin:

https://wnet.fm/broadcast/prezydent-higgins-wzywa-do-pokojowego-rozwiazania-konfliktu-izraelsko-palestynskiego-studio-dublin-03-11-2023-r/embed/#?secret=7SiBeS0bUU#?secret=1gPFk9Cz0e

Wnet.fm

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia musi wykorz
MON: Obchody Narodow