Irlandia wyśle 1 milion euro na Ukrainę

Tánaiste i minister spraw zagranicznych Micheál Martin poinformował, iż w związku z wysadzeniem tamy Kachowka na Ukrainie, zadecydowano, że kraj wyśle do tego kraju pomoc humanitarną w wysokości 1 miliona euro.

Wicepremier Martin dodał, że kraj, który od wielu miesięcy cierpi z powodu rosyjskiej inwazji, dodatkowo dotknięty został niszczycielską powodzią, jaką spowodowało wysadzenie tamy wodnej. Do tej pory powodziami dotkniętych zostało już ponad 16 000 osób, a mówi się, że ta ilość może się jeszcze zwiększyć.

Wg wicepremiera i ministra spraw zagranicznych, fundusze, jakie Irlandia planuje przesłać w najbliższym czasie na Ukrainę, pochodzić będą z pieniędzy ze Skarbu Państwa, czyli wpływów podatkowych, a przekazane zostaną Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Micheál Martin powiedział również, że pieniądze przekazane zostaną na konkretne cele, w tym na pokrycie natychmiastowych potrzeb humanitarnych na terenach objętych katastrofą po przerwaniu tamy w Kachowce.

Wicepremier powiedział dziennikarzom Breaking News:

– Rozwijający się kryzys na południu Ukrainy wywrze niezwykłą presję na i tak już wrażliwą ludność. Fundusze z Irlandii wesprą lokalną reakcję i zapewnią pomoc tym, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku tej katastrofy.

Bogdan Feręc

Źr: Breaking News

Photo by Wnet.fm

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bank Centralny na ku
Ryanair wyprzedaje b