Jak wygląda polityka migracyjna Republiki Irlandii? – Studio Dublin – 23.06.2023 r.

Studio 37 Dublin i najświeższe wieści ze Szmaragdowej Wyspy. Komentują Tomasz Wybranowski i Bogdan Feręc.

Piątkowy poranek w sieci Radia Wnet należy do Studia Dublin, w którym informacje, przegląd wydarzeń tygodnia i rozmowy. Nie brak dobrej muzyki i ciekawostek z Irlandii. Zaprasza Tomasz Wybranowski.

Gość „Studia Dublin”: Bogdan Feręc – redaktor naczelny portalu Polska-IE.com


Prowadzenie i scenariusz: Tomasz Wybranowski


  • Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Nadii Kalinowskiej w północnoirlandzkim hrabstwie Newtonabbey. Ojczym dziewczynki, Abdul Wahab został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.
  • Jak podaje „Irish Times”, ukraiński wiceminister gospodarki Taras Kaczka oskarżył Polskę o łamanie zasad ustalonych przez Światową Organizację. Zarzut miałby dotyczyć kwestii ukraińskiego zboża.
Pojechaliśmy głaskać zboże…/Fot. gibasianka/Flickr

Jednym z najgłośniejszych tematów w polskiej przestrzeni publicznej jest zapowiadane referendum ws. przyjmowania nielegalnych imigrantów. Jak do kwestii referendów odnosi się irlandzkie społeczeństwo i tamtejsza klasa polityczna?

Gdyby rząd odrzucił zdanie uczestników referendum, zrobiłoby się bardzo nieciekawie. Ponadto, nikt nigdy nie powiedział, że środki wydane na referendum to stracone pieniądze.

https://wnet.fm/2023/06/16/bogdan-rzonca-polska-nie-powinna-przyjmowac-nielegalnych-migrantow/embed/#?secret=4ERf2o9jP3#?secret=DFjarmnu2D

Bogdan Feręc wskazuje, że głównym słabym punktem irlandzkiej polityki migracyjnej jest brak mieszkań. Jak dodaje, nie działa weryfikacja osób przybywających na Szmaragdową Wyspę jako uchodźcy czy migranci.

Wysłuchaj całej audycji już teraz!

Na fotografii dubliński Most Jamesa Joyce’a. Fot. Tomasz Szustek / Studio 37.

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Należy bronić irla
Kongres 590: wojna d