Irlandia chce kolejnych sankcji wobec Rosji

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Tym samym Zielona Wyspa stanęła w czołówce państw, które opowiadają się za daleko idącymi ograniczeniami w stosunku do Rosji, a dołączyła obecnie do propozycji Polski i państw bałtyckich.

W najnowszej propozycji oprócz zacieśniania obowiązujących już obecnie ograniczeń proponuje się dodatkowo wprowadzenie zakazu sprzedaży Rosjanom nieruchomości, a ma być to odpowiedź na ogłoszenie przez Władimira Putina masowej mobilizacji, ale też używanie straszaka w postaci użycia broni nuklearnej.

Aktualnie wspólna propozycja Polski, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Irlandii przekazana została państwom członkowskim Unii Europejskiej, by miały czas na zapoznanie się z zawartymi tam rozwiązaniami, które omawiane będą na specjalnym szczycie UE w Brukseli, a to w całości poświęcone może być wojnie na Ukrainie i nałożeniu kolejnych sankcji na Federację Rosyjską.

Dokument, jak informuje The Irish Times, liczy sobie dziewięć stron i zawiera kolejne możliwe do wprowadzenia sankcje, które uderzać będą w obywateli Federacji Rosyjskiej, oligarchów i tamtejsze władze. Dodatkowo mówi się o drastycznym ograniczeniu importu oraz eksportu na linii Rosja – Unia Europejska, co uderzać ma w gospodarkę kraju rządzonego przez Władimira Putina.

O ile tak się stanie, to ostatnie rosyjskie banki, w tym Gazprombank wyłączony zostanie z systemu SWIFT, a to zamknie możliwość transferu pieniędzy do i z Rosji.

Żaden mieszkaniec UE, który z pochodzenia jest Rosjaninem, nie będzie mógł nabyć nieruchomości na terenie Unii, a należące do nich statki oraz samoloty, nie będą mogły być na unijnym obszarze eksploatowane, ani nawet czarterowane.

Ze źródeł w Europie wiemy, że propozycja może zyskać akceptację państw unijnych, a środki wprowadzone zostaną po uzyskaniu zgody prawie natychmiast. Hamulcowym dodatkowych sankcji na Rosję mogą okazać się przynajmniej dwa kraje unijne, a mówi się teraz o Niemcach i Węgrzech, jednak wstępne rozmowy z przywódcami tych państw miały się już rozpocząć.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Image by <a href=”https://pixabay.com/users/romario99-8985519/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3537693″>Роман Распутин</a> from <a href=”https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3537693″>Pixabay</a>

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy wkrótce będzie
Środki ochrony socj

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!