Guinness produkować będzie trzy razy więcej

Browar Guinness poinformował, iż ma w planach potrojenie produkcji jednego ze swoich produktów, kiedy uruchomi nowy zakład w St. James Gate.

Mowa tu o jednym ze sztandarowych produktów marki, czyli bezalkoholowym stoucie Guinness 0.0, którego produkcja wzrosnąć ma o 300%. Nowy zakład produkcyjny składa się z sześciu zbiorników przetwórczych o łącznej pojemności 500 000 hektolitrów w dwukondygnacyjnym budynku, w którym alkohol jest usuwany przez system zimnej filtracji.

Cała światowa produkcja Guinnessa 0.0 odbywa się w St. James’s Gate, a pojawia się on na głównych rynkach eksportowych, w tym w Wielkiej Brytanii, Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, na Bliskim Wschodzie i w Korei Południowej.

Przedstawiciele Guinnessa mówią, że popyt na produkt nadal rośnie od wprowadzenia go na rynek w 2021 r., a firma prognozuje, że w nadchodzących latach będzie stanowić 10% całej sprzedaży Guinnessa w Irlandii.

Firma podała, że ​​czteropak Guinnessa 0.0 jest obecnie najlepiej sprzedającym się czteropakiem napojów bezalkoholowych w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Dyrektor zarządzający Diageo Ireland, czyli spółki macierzystej Guinnessa Barry O’Sullivan powiedział:

– Guinness 0.0 jest obecnie najlepiej sprzedającym się piwem bezalkoholowym w czteropaku zarówno w Irlandii, jak iw Wielkiej Brytanii. To rozszerzenie mocy produkcyjnych w St. James’s Gate jest świadectwem jakości Guinnessa 0.0 i rozwoju kategorii bezalkoholowych, ponieważ konsumenci szukają większego wyboru przy różnych okazjach. Spodziewamy się, że wzrost sprzedaży Guinnessa 0.0 będzie kolejnym hitem eksportowym w historii sukcesu dla Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Business Plus

Photo by Andrew Meßner on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bo się szwendają
Sprzedaż samochodó