Fine Gael nie wdroży zaleceń Komisji Podatkowej

Wicepremier Leo Varadkar poinformował, że raport, który przesłano do rządu, nie jest tym, jakiego spodziewają się mieszkańcy kraju, a propozycje zmian podatkowych i w opiece społecznej przypominają te, które mogłyby pochodzić z „manifestu Sinn Féin”.

Leo Varadkar zaznaczył, że niektóre z pomysłów nigdy nie będą wprowadzone, o ile „Fine Gael będzie w rządzie”. Wicepremier dodał, iż zgadza się z niektórymi punktami, ale część z nich jest całkowicie nie do przyjęcia, więc rząd będzie się nad nimi głęboko zastanawiał. Varadkar powiedział również, że raport nie jest odzwierciedleniem polityki rządu, więc nie ma planów zwiększenia obciążeń z tytułu wyższego oskładkownia pracodawców w zakresie PRSI w przyszłorocznym budżecie, chociaż jakaś reforma systemu składek jest potrzebna.

Raport oceniono jako ważny i potrzebny, jednak stanie się on tylko pomocą dla rządu, w jakim kierunku powinny iść kroki gabinetu, jednak ten nie jest zobowiązany do wprowadzenia ich w życie.

Rzecznik rządu powiedział, że część z propozycji odpowiada strategii rządu na lata kolejne, ale część w ogóle może nie doczekać się realizacji.

W podobnym tonie o raporcie Komisji Podatkowej mówił minister finansów Paschal Donohoe, który nadmienił, że podniesienie podatków dla niektórych grup, w tym gospodarstw domowych, będzie dużym wyzwaniem, więc nie można odpowiedzieć na apel ekspertów, a przemyśleć, kiedy i jak to zrobić. Donohoe powiedział również, że wnioski komisji będą rozważone, ale realizacji nie można spodziewać się w najbliższym budżecie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Poland hosts 1.3 mln
Niektórzy pracownic