Do Irlandii wraca normalność

Po okresie stosunkowo ładnej, ciepłej i suchej pogody, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich kilku tygodniach, wracają typowe dla kraju warunki, ale co istotne na krótko.

Met Éireann ostrzega, że jutro od godziny czwartej rano do dziewiątej wieczorem w całym kraju będzie bardzo mocno wiało, a wiatr ma być chwilami silny, a nawet porywisty. Do tego dołączą opadu deszczu, co w niektórych rejonach może powodować zalania, podtopienia i niewielkie powodzie.

Najtrudniejsze warunki panować będą wzdłuż wybrzeża Atlantyku, a możliwe jest również, że fale oceanu wdzierać się będą na ląd.

Jutro od godziny 4:00 do 21:00 obowiązywać będzie Żółty Alert o silnym wietrze i chwilami intensywnych opadach deszczu, a jest też możliwe, że w niektórych rejonach kraju, status ostrzeżenia będzie podniesiony.

Ma być to jednak chwilowe załamanie pogody, a w czwartek nad większą częścią wyspy powinno zagościć słońce. Od czwartku zacznie się również nieznaczny wzrost temperatury i już w niedzielę termometry pokazywać mogą nawet 16 stopni Celsjusza, chociaż niebo będzie zachmurzone.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Misael Silvera on Unsplash

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS: