Czy będzie minus 7 stopni Celsjusza?

Wg głównego meteorologa w Met Éireann jest to prawdopodobne w tym tygodniu, a w północnej części wyspy możliwe są opady śniegu.

Ma to związek z układem frontów atmosferycznych, które już teraz wpływają na naszą sąsiednią wyspę, gdzie ogłoszono „bursztynowy alert o mrozie i opadach śniegu”, a wkrótce taka sytuacja obserwowana będzie w Irlandii. Zimno ma być w kraju przez kilka dni, powiedziała Evelyn Cusack z Met Éireann, a bardzo zimne powietrze pojawi się w Irlandii w środę wieczorem.

Evelyn Cusack:

– Front wprowadzi arktyczne powietrze, a masa powietrza będzie pochodzić bezpośrednio z Arktyki. Dotyczy to całej północnej Europy, Irlandii i Wielkiej Brytanii. To wprowadzi bardzo zimną pogodę na czwartek, piątek, sobotę, niedzielę i następny poniedziałek, być może dłużej. Temperatury w ciągu dnia będą naprawdę bliskie zeru, w najlepszym razie niskie, jednocyfrowe. Temperatury w nocy będą stopniowo spadać.

W kolejne noce robić się będzie coraz zimniej i temperatura powietrza obniżać się do -4 lub -5 stopni, a następnie możliwe jest nawet -7 stopni Celsjusza.

Evelyn Cusack:

– W środową noc będzie trochę opadów, więc w Donegal, śnieg spadnie prawdopodobnie w środę wieczorem. Irlandia Północna, Cavan, Monaghan, może nawet w części Sligo, Leitrim i Mayo, ale opady będą zamierać, więc jest mało prawdopodobne, aby dotarły do Dublina, Cork czy Galway. Na obszarach północnych z pewnością w środę wieczorem będzie trochę śniegu, a potem zrobi się bardzo zimno.

Evelyn Cusack dodała, że na stronie winterready.ie można znaleźć wiele przydatnych wskazówek, jak przygotować się na nadejście chłodów, więc zabezpieczyć przed konsekwencjami mrozów.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Aaron Burden on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wnioski o dodatek pa
Podwyżka oprocentow