„Bezczynność rządu w sprawie Jednostki Transportu Publicznego Gardy odstrasza ludzi od transportu publicznego”

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Lider Aontú i jednocześnie jedyny poseł tego ugrupowania w Dáil z Meath West Peadar Tóibín wezwał do natychmiastowego utworzenia Jednostki Transportowej Garda, aby zapewnić bezpieczeństwo transportu publicznego wszystkim użytkownikom. w odpowiedzi na coraz częstsze zgłoszenia zachowań antyspołecznych.

Peadar Tóibín powiedział: „

– Minął ponad rok, odkąd Aontú publicznie wezwało do utworzenia Specjalnej Jednostki ds. Transportu Gardy w celu wyeliminowania antyspołecznych zachowań w transporcie publicznym i zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa przed krzywdą. W ciągu ostatnich kilku tygodni słyszałem okropne relacje o doświadczeniach ludzi w transporcie publicznym. Od zażywania narkotyków, pijaństwa, gróźb i przemocy, agresywnego i antyspołecznego zachowania, które nie są rzadkością wśród osób korzystających z transportu publicznego w całej Irlandii. Dzieci wracające do domu ze szkoły, rodziny i osoby starsze często czują się niepewnie lub niekomfortowo korzystając z transportu publicznego ze względu na wszechobecność zachowań antyspołecznych. To hańba, że ​​tak duża część naszego społeczeństwa może być dręczona przez taką grupę ludzi. Znam wiele osób, które w określonych godzinach nie korzystają z transportu publicznego z powodu tego, co się dzieje. W czasach, gdy musimy zwiększyć wykorzystanie transportu publicznego, aby pomóc w walce z zagęszczeniem ruchu i zmianami klimatycznymi, niezwykle ważne jest, aby w tej kwestii pojawił się ten krok. Aontú apeluje o obecność policji w transporcie publicznym od ponad roku. Rząd wydał oświadczenia prasowe, ale nic nie zostało zrobione. Minister sprawiedliwości jest oderwany od codziennych, realnych doświadczeń obywateli w zakresie antyspołeczności i przestępczości. Minister musi skoncentrować się na pomaganiu prawdziwym ludziom, by mogli czuć się bezpiecznie w autobusach, pociągach i Luas w codziennym życiu. Nadszedł czas, aby rząd uczynił transport publicznie bezpiecznym.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Aontú

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Minister musi zapewn
Firma CATL informuje

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!