Będzie bardzo ciepło, ale z burzami

O ile dzisiaj będziemy mieli poranne mgły, to te będą zanikać, a wówczas wyjrzy słońce, które ogrzeje irlandzką wyspę.

Dzień ma być suchy, z okresowo pojawiającymi się chmurami, a temperatury wyniosą od 18 do 24 stopni Celsjusza. Wiatr słaby z południowego zachodu. Noc z niedzieli na poniedziałek stosunkowo ciepła, bo z temperaturą od 8 do 11 stopni Celsjusza.

Poniedziałkowy poranek ponownie mglisty, ale po ich ustąpieniu, pojawi się słońce, a cały dzień ma być sucho i ciepło. Jak twierdzą specjaliści od pogody, wiatr będzie słaby do umiarkowanego, a na termometrach ujrzymy od 21 do 26 stopni Celsjusza. Zacznie też rosnąć temperatura w nocy i z poniedziałku na wtorek najniższą wartością w kraju ma być 10oC.


Wtorek z większą ilością chmur, ale też z przebłyskami słońca, jednak jego brak wynagrodzą nam wskazania termometrów, bo ponownie będzie od 21 do 26 stopni. W niektórych częściach kraju możliwe są intensywne opady deszczu, a tym towarzyszyć będą burze z piorunami.

Noc będzie tą przypominającą o lecie, bo przewiduje się od 14 do nawet 17 stopni Celsjusza.

Środa również pochmurna, ale już z większą ilością słońca, a i temperatury niewielu osobom będą przeszkodą w spacerach i zapowiadają się w wartościach znacznie powyżej 22 stopni Celsjusza. Noc kolejny raz bardzo ciepła, a wówczas w całym kraju będzie 16 lub 17 stopni.

Czwartek stanie się dniem intensywnych wydarzeń pogodowych, bo to i opady deszczu, ale też burze, więc w połączeniu z temperaturą od 20 do 25 stopni będzie raczej parno i wilgotno.

Na piątek, sobotę i niedzielę w przyszłym tygodniu także przewiduje się wysokie wartości temperatur, a opady stopniowo powinny zanikać.

Bogdan Feręc

Źr. Met Eireann

Photo by Johannes Plenio on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS: