Bartosz Jasiński: 51% Polaków nie chce 800 plus! – ogromna zmiana w myśleniu o państwie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

51% Polaków nie chce 800+ To krok w dobrą stronę. W stronę przekształcenia państwa z socjalistycznego molocha w oddolnie i efektywnie zarządzane obywatelskie państwo. Partia opozycyjna z takim program jest pilnie poszukiwana. Już!

Z opublikowanego w piątek 21.10. br w Super Expressie sondażu Instytutu Badań Pollster dowiedziałem się tego.  51% była przeciw, a 37 proc. za podniesieniem 500 plus do 800 zł. Przy czym zdecydowanie za podniesienie opowiedziało się tylko 20% respondentów. Żelazny elektorat Prawa i Sprawiedliwości?

A jeszcze w czwartek Jarosław Kaczyński dywagował, na kolejnym objazdowym spotkaniu, że taka podwyżka jest konieczna. I jakoś trzeba będzie zareagować na spadek wartości nabywczej 500+

To ogromna zmiana w myśleniu Polaków.  O tym skąd się biorą pieniądze. I o tym, że rozdawane przez ostatnie lata – przez nasz najlepszy rząd – mogą mieć związek z aktualną inflacją. A zamożność mogła być tylko pozorna i nie wiadomo jak się skończy.

Dla Prawa i Sprawiedliwości to ostatni dzwonek przed czekającymi nas w przyszłym roku wyborami. Na zmianę programu. Rozdawnictwo pieniędzy, które miało zapewnić rządy PiS do końca świata, nagle może stać się nie atutem wyborczym, a obciążeniem. I na wyrost przypisaną partii rządzącej winą za nadciągający nieubłaganie kryzys.

Jeżeli, na dodatek, autor naszego Portalu i analityk finansowy, MTC, nie myli się, to konto Prawa i Sprawiedliwości może zostać obciążone wszystkimi nieszczęściami. W warunkach ogromnego kryzysu nie dyskutuje się, bowiem, na argumenty, ale na emocje. I obarcza winą za całe zło aktualnie rządzących.

Najgorsze w tym wszystkim, poza samym kryzysem, jest to, że programowa opozycja w stosunku do PiS prawie nie istnieje. A jeżeli, to nie ma nawet matematycznej szansy na przejęcie steru zarządzania państwem.

Gotowa jest tylko apatriotyczna Patologia Obywatelska. Gotowa za niemieckie pieniądze i stanowiska sprzedać Polskę, wraz z zamieszkującymi ją obywatelami, Europie Federalnej Niemiec.

Zatem, Opozycjo!, ale nie patologiczna, czas brać się do pracy.  Społeczna zmiana myślenia o tym skąd się biorą pieniądze, to odpowiedni moment do przedstawienia swojego, lepszego sposobu zarządzania państwem – naszym dobrem wspólnym.

Tylko bez anty-pisowskich bzdur, poproszę. Bo anty-PiS, to jeszcze nie jest program 🙂

Bartosz Jasiński

Photo by Lukasz Radziejewski on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czyżewski: państwo
W tym roku polski ek
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.