Badania NCT ponownie z dużymi opóźnieniami

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W niektórych częściach kraju na badanie techniczne samochodu ponownie czeka się bardzo długo, więc terminy są, ale dopiero na styczeń przyszłego roku.

Jak mówią przedstawiciele National Car Test (NCT), ma to związek z rosnącą ilością pojazdów, a i brakami pracowników, którzy mogliby przeprowadzać badania pojazdów. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w Dublinie, Cavan, Kildare, Louth i Meath, a na wizytę w punkcie badania NCT, kierowcy mogą umówić się na wizytę dopiero w styczniu 2023 roku.

Na tej mapie opóźnień króluje jednak Drogheda, bo tam najbliższy wolny termin jest 24 stycznia 2023 roku, więc już prawie w lutym.

Spośród 48 ośrodków badań technicznych pojazdów, jakie są w Irlandii, osiem ma terminy dostępne dopiero w styczniu przyszłego roku i należą do nich Dundalk, Cavan, Naas, Navan, Deansgrange, Northpoint oraz Fonthill w Dublinie. Są jednak miejsca, jak np. w Waterford, Tuam i Monaghan, gdzie NCT można wykonać praktycznie od ręki lub w kilka, czy kilkanaście dni po rejestracji do testu.

W wielu centrach badań technicznych sytuacja zmienia się dynamicznie, a to za sprawą odwołanych badań, więc zwalniania się terminów, a wtedy kierowcy mogą zmienić datę na wcześniejszą. Wystarczy zadzwonić na infolinię wybranego ośrodka NCT, a wtedy pracownicy poinformują, czy dysponują wcześniejszymi terminami, które pojawiają się niekiedy każdego dnia.

Z informacji, jakie przekazała Sinead McKeon z Applus+ wynika, że średni krajowy czas oczekiwania na badanie NCT to teraz 23 dni, chociaż są ośrodki, które nie radzą sobie z napływem klientów. Pani McKeon sugeruje, że w niektórych przypadkach, dobrym rozwiązaniem będzie, aby znacznie wcześniej wyznaczyć sobie wizytę na badanie techniczne samochodu, żeby uniknąć długiego oczekiwania na badanie NCT. Wtedy jednak niezbędny jest kontakt telefoniczny z lokalnym ośrodkiem National Car Test, ponieważ online, zarezerwować można nieodległy termin badania technicznego.

Kierowców prosi się również, iż jeżeli zmuszeni zostali z jakichś przyczyn do rezygnacji z terminu badania, poinformowali o tym ośrodek NCT, gdzie miało odbywać się badanie. Usprawni to przepływ klientów i zmniejszy kolejki oczekujących.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!