Aplikacja Gardy pomoże w odnalezieniu skradzionych rzeczy

An Garda Síochána uruchomiała specjalną aplikację na telefony komórkowe, a ta pomóc ma w ochronie rzeczy osobistych, ale pomagać również w ich odnalezieniu i ustaleniu prawowitych właścicieli.

Aplikacja Garda Síochána Property przygotowana została dla najpopularniejszych systemów operacyjnych w telefonach, a można ją pobrać bez żadnych opłat w Google Play Store lub Apple Store, ale też ze strony Gardy. Nowe narzędzie zaproponowane przez Gardę to nic innego, jak system nagrywania i zapamiętywania obrazów, czyli rejestrowania sprzętu, jaki znajduje się w domach i firmach, a można nagrać cały sprzęt, jaki jest prywatną własnością.

Garda podkreśla, że dobrym rozwiązaniem jest znakowanie mienia ruchomego, ale też nieruchomości, bo to zniechęca amatorów cudzej własności, więc zmniejsza się w ten sposób ryzyko kradzieży.

Wg Gardy, aplikacja, którą można nazwać aparatem fotograficznym lub kamerą, pozwala na robienie zdjęć i rejestrowanie obrazów zarówno rzeczy ruchomych oraz paragonów, ale będzie ułatwiała ich przechowywanie, bo będą one w formie elektronicznej, a nie w formie papieru, którego nadruk może blaknąć.  

Rzecznik An Garda Síochána powiedział, że „aplikacja została zaprojektowana jako całkowicie samodzielna”, a jednocześnie zachęcał do jej pobrania.

Rzecznik kontynuował:

– Po pobraniu możesz bezpiecznie zarejestrować swoje dane osobowe w aplikacji, a następnie rozpocząć nagrywanie swojej nieruchomości. Wszelkie informacje wprowadzone do aplikacji są następnie przechowywane lokalnie na urządzeniu lub kopiowane na konto w chmurze, w zależności od preferencji, dzięki czemu przez cały czas masz kontrolę nad własnymi danymi. An Garda Síochána zaleca regularne tworzenie kopii zapasowych, ponieważ ciężar spoczywa na Tobie, jako właścicielu Twoich danych w aplikacji. Żadne dane nie będą przechowywane przez An Garda Síochána. W sytuacji, gdy użytkownikowi skradziono własność, aplikacja ma również możliwość zgłoszenia kradzieży do An Garda Síochána.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Zdj: Garda

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Celowa robota okreś
Tanie zakupy spożyw