400 € dla rodziców

Gabinet rozpoczął akcję informacyjną, w której mówi, że za chwilę tysiące osób w całym kraju otrzyma 400 € i stanie się to w najbliższych tygodniach.

Pieniędzy nie dostaną wszyscy, a tylko rodzice uczniów, albowiem wkrótce rozpocznie się wypłata zasiłku Back to School Allowance (BSCFA), co ma być wsparciem zakupu mundurków szkolnych i obuwia dla uczniów. Zasiłek przesyłany będzie rodzicom od 10 lipca tego roku, a jest to płatność automatyczna, więc nie trzeba w związku z tym składać wniosków LSCFA.

Tegoroczne wsparcie na zakup mundurków szkolnych dla uczniów powiększone zostało o 100 €, co zapowiadane było już wiosną tego roku, a ówcześnie mówiono, iż wyższa kwota zasiłku odpowiadać będzie rosnącym kosztom utrzymania.

Zasiłek BSCFA wypłacony będzie rodzinom, które:

– kwalifikują się do zasiłku z opieki społecznej lub biorą udział w zatwierdzonym programie pomocy w zakresie zatrudnienia, edukacji lub szkolenia
– rodzina mieści się w limicie dochodów
– dotyczy każdego dziecka mieszkającego w Irlandii

Żeby otrzymać dodatek na odzież i obuwie szkolne, Twoje dziecko musi spełniać następujące kryteria:

– wiek od 4 do 17 lat w dniu 30 września – rok, w którym składasz wniosek o BSCFA
– jesteś w wieku od 18 do 22 lat i powrócisz do pełnej edukacji drugiego stopnia w akredytowanej szkole lub college’u jesienią roku w roku, w którym ubiegasz się o BSCFA

Płatność nie jest wliczana do wszelkich dochodów uzyskiwanych z zasiłku na dziecko, dopłat do czynszu lub innego dodatku do dochodu LLF, płatności dla pracujących rodzin, zasiłku opiekuńczego, zasiłku dla osób niewidomych, zasiłku na szkolenie rehabilitacyjne, zatrudnienia rehabilitacyjnego (do 165 € tygodniowo), zasiłku na opiekę domową, zasiłku na mobilność i pomocy mieszkaniowej – HAP.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by CDC on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Jeszcze przynajmniej
Co w Sinn Féin pisz