Co w Sinn Féin piszczy…

Witamy w The Weekly Digest od Sinn Féin, gdzie przedstawiamy przedsmak pracy i kampanii, w które zaangażowani byliśmy w ciągu tygodnia.

Witamy w magazynie Sinn Féin Podsumowanie Tygodnia, w którym poznasz naszą pracę i podejmowane inicjatywy, o których rozmawiamy w ciągu tygodnia.

Podsumowanie Tygodnia

Wyniki wyborów to wyraźny sygnał, że ludzie chcą, aby polityka służyła wszystkim

Uachtarán Shinn Féin Mary Lou McDonald, przemawiając w Belfaście wraz z desygnowaną na pierwszą minister Michelle O’Neill, powiedziała, że ​​wyniki wyborów do rad lokalnych są wyraźnym sygnałem, że ludzie chcą, aby polityka działała dla wszystkich, wraz z monumentalnym poparciem dla pozytywnej i postępowej platformy Sinn Féin.

Obejrzyj tutaj:  https://fb.watch/kKYCJLlVUl/

Roczne dziecko z autyzmem musi czekać na pierwsze usługi do 2028 roku

Przemawiając w Dáil w tym tygodniu, Mary Lou McDonald powiedziała, że ​​roczne dziecko z autyzmem zostało poinformowane przez HSE, że będzie musiało czekać do 2028 roku na swoje pierwsze usługi! 

McDonald powiedziała, że ​​10 000 dzieci czeka ponad rok na pierwszy kontakt ze swoim specjalistycznym zespołem ds. niepełnosprawności.

Fine Gael jest w rządzie od 12 lat. To 12 lat porażek.

Oglądaj Mary Lou tutaj:  https://fb.watch/kKXnXi4uKR/

Sinn Féin planuje zaradzić kryzysowi w szpitalach i służbie zdrowia

Sinn Féin wykorzystała w tym tygodniu czas członków prywatnych w Dáil, aby przedstawić plany rozwiązania kryzysu w naszych szpitalach i służbie zdrowia.

David Cullinane wezwał do opracowania wieloletniego planu, który odpowiednio zaopatruje nasze szpitale, naszą podstawową opiekę zdrowotną i opiekę środowiskową, aby zapewnić pacjentom odpowiednią opiekę we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Oglądaj Davida tutaj:  https://fb.watch/kKYxAmEHUZ/

Solidarność z pracownikami Meta

Louise O’Reilly zaoferowała solidarność i wsparcie Sinn Féin pracownikom Meta, gdy firma redukuje 490 miejsc pracy w Irlandii. Wzywamy rząd, aby zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wesprzeć tych pracowników w tym trudnym czasie.

Oglądaj Louise tutaj:  https://fb.watch/kKXhim3-fT/

Podpisz petycję o przywrócenie zakazu eksmisji bez winy

Sinn Féin wystosowało petycję wzywającą rząd do przywrócenia zakazu eksmisji bez winy najemcy. 

Ponad 7 000 gospodarstw domowych ma daty eksmisji zbliżające się w nadchodzących tygodniach i miesiącach, a rząd wciąż nie może odpowiedzieć – dokąd pójdą ci ludzie? 

Jeszcze nie jest za późno, by rząd zrobił to, co należy.

Podpisz petycję tutaj:  https://www.change.org/eviction-ban

Specjalne wydanie An Phoblacht z okazji 25. rocznicy Porozumienia Wielkopiątkowego – Już w sprzedaży!

To specjalne wydanie An Phoblacht poświęcone jest obchodom 25. rocznicy Porozumienia Wielkopiątkowego.

Posiadamy wkład kluczowych uczestników negocjacji, rozmów i konsultacji, które doprowadziły do ​​porozumienia i powołania Zgromadzenia i władzy wykonawczej.


Gerry Adams, Pat Doherty, Lucilita Breathnach, Gearóid Ó hEara, Gerry Kelly, Padraic Wilson, Mitchel McLaughlin, Séanna Walsh i Peadar Whelan ujawniają kluczowe momenty, które doprowadziły do porozumienia. Martina Anderson i Bairbre de Brún piszą o życiu w pierwszym Zgromadzeniu. Mícheál MacDonncha i Roy Greenslade przedstawiają analizę, a Michelle O’Neill i Mary Lou McDonald piszą mapę drogową tego, co należy teraz zrobić.

Zdobądź swój egzemplarz tutaj już dziś:

Kup Republikę teraz

Podpisz petycję, aby zakazać supertrawlerom połowów na irlandzkich wodach

Padraig Mac Lochlainn wystosował petycję, aby zakazać supertrawlerom połowów na irlandzkich wodach.

W ostatnich dniach wiele największych supertrawlerów na świecie ponownie łowiło w irlandzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Te monstrualne statki są wielokrotnością średniej wielkości trawlera rybackiego.

Są w stanie łowić ogromne ilości ryb podczas każdego rejsu i istnieją poważne obawy co do ich wpływu na ekosystem morski.

Super trawlery tej wielkości mają zakaz połowów na wodach Australii.

Wzywamy Taoiseacha i rząd Irlandii do prowadzenia kampanii na rzecz zakazania supertrawlerom połowów na wodach Irlandii i wszystkich wodach europejskich podlegających jurysdykcji wspólnej polityki rybołówstwa.

Podpisz petycję w sprawie zakazu połowów supertrawlerów na naszych wodach:  https://my.uplift.ie/petitions/ban-super-trawlers-in-irish-waters

Sinn Féin

Opr: Bogdan Feręc

Zdj: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: