Zbyt mało banków w kraju nie jest dla niego dobre

Kiedy zbliża się termin ostatecznego wyjścia z Irlandii KBC Banku i Ulster Banku, firmy zajmujące się elektronicznym transferem pieniędzy w różnych walutach doświadczają zwiększonego zainteresowania ich usługami.

Jak poinformował gigant na rynku transferów, czyli Wise, w Irlandii widać pewnego rodzaju wstrząs i przedsiębiorcy zaczęli szukać alternatyw dla wychodzących banków, zwracając się ku transferowi pieniędzy, jaki możliwy jest m.in. poprzez firmę Wise. Popyt na takie usługi rośnie od kilku miesięcy, a mówi się, że osiągnął właśnie apogeum i irlandzkie małe oraz średnie przedsiębiorstwa, zaczęły poszukiwać wszelkich dostępnych usług związanych z transferami pieniężnymi, jakich można dokonać online.

Z usług Wise, czyli brytyjskiego giganta, w Irlandii z jego usług korzysta ok. 3000 klientów biznesowych, a ich ilość zaczęła właśnie widocznie wzrastać.

Dyrektor ds. technologii Wise Harsh Sinha powiedział, że w Irlandii obserwuje się od jakiegoś czasu gwałtowny wzrost zainteresowania przesyłaniem walut obcych na rynku biznesowym i dzieje się tak od chwili pojawienia informacji o wyjściu dwóch banków z kraju.

Harsh Sinha:

– To interesujące miejsce, ponieważ obserwujemy o wiele większe zainteresowanie, gdy niektóre banki odchodzą. Oczywiście ludzie muszą zacząć szukać różnych alternatyw. Koncentracja powoduje, że niektórzy klienci zwracają się do nas – ale ogólnie rzecz biorąc, taka konsolidacja jest dla klientów gorsza. Posiadanie zbyt małej liczby banków na rynku i dużych zasiedziałych operatorów, nikomu nie pomaga – ponieważ nie napędza konkurencji.

Mówiąc o małej ilości dostępnych opcji bankowych, Harsh Sinha dodał:

– Gdy firmy mają międzynarodową bazę klientów, poruszanie się po wielu walutach podczas przeprowadzania transakcji giełdowych może okazać się trudne. Z definicji większość MŚP zaczyna od globalnego sposobu myślenia. W gospodarce takiej jak ta, którą mamy teraz – gdzie jest inflacja i spowolnienie sprzedaży – ludzie chcą klientów, bez względu na to, gdzie się znajdują. To powoduje dość dużą adopcję Wise w całej Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

Photo by John McArthur on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Powstanie nowy organ
„Nie ma szybkiego