Żadnych zmian w rozliczeniach z NCT

Minister Jack Chambers potwierdził, że NCT, nie usunie gotówki ze swoich rozliczeń z klientami, gdyż stoi to w sprzeczności z zaleceniami rządu.

W rozmowie z dziennikarzami stacji radiowej News Talk minister Chambers powiedział, iż odbyło się spotkanie z Urzędem ds. Bezpieczeństwa Drogowego (RSA), podczas którego zadecydowano, że operator punktów badań technicznych pojazdów, nie może wycofać z rozliczeń gotówki.

Sprawa zaczęła się w ubiegłym tygodniu, kiedy operator NCT Applus+ ogłosił, iż centra badań pojazdów zaczną działać bezgotówkowo, więc dostępne będą w rozliczeniach wyłącznie opcje elektroniczne i bankowe.

Po tym oświadczeniu w mediach społecznościowych zawrzało, a mieszkańcy kraju w ostrych słowach krytykowali pomysł, który pobudził również do działania kręgi polityczne, szczególnie opozycję, a ta zaczęła wywierać presję na rząd, by zajął się sprawą. Gabinet już od pierwszych dni sugerował, iż nie jest jego intencją wycofywanie z Irlandii gotówki w jakichkolwiek rozliczeniach, a szczególnie w przypadku usług dla ludności.

Mówiono również, że NCT powinno poprawić sprawność działania, a nie wprowadzać kolejne utrudnienia dla kierowców czekających kilka tygodni, a nawet miesięcy na badanie techniczne samochodu.

W rozmowie z News Talk minister Jack Chambers stwierdził:

– Obecny system płatności jest kontynuowany i jeśli zostanie uzgodniona jakakolwiek alternatywa, konieczne będzie wprowadzenie systemu płatności ułatwiającego dostęp do struktur płatności online lub elektronicznych.

Minister dodał, że system płatności za badania NCT, musi być „inkluzywny i dostępny dla wszystkich członków społeczności”. Oznacza to, że Applus+ nie może wycofać się z rozliczeń gotówkowych.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzka gospodarka
Polska chce uchyleni