Wożą więcej i więcej

Ryanair nie bez racji nazywa się największą linią lotniczą w Europie, a i piątą co do ilości przewiezionych pasażerów na świecie, bo potwierdzają to statystyki, jakie ponownie zostały opublikowane.

Ryanair Holdings plc opublikował najnowsze dane ruchu pasażerskiego w tej linii, a w maju tego roku udało się przewieźć o 10% więcej pasażerów, niż było to rok wcześniej. W ubiegłym miesiącu na pokładach irlandzkiego przewoźnika zagościło 17 milionów osób, a w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 15,4 miliona osób.

W maju przeprowadzono łącznie 94 400 operacji lotniczych, chociaż zdarzały się również wpadki i odwołano ponad 300 lotów, co jednak nie było z winy przewoźnika. Jak dodaje Ryanair, powodem były strajki kontrolerów przestrzeni powietrznej, głównie we Francji.

Maj 2023 roku charakteryzował się obciążeniem samolotów w 94 proc., a rok wcześniej wypełnienie miejsc sięgnęło 92%.

W ujęciu rocznym do końca maja 2022 roku Ryanair przewiózł 123,8 miliona pasażerów, a do końca maja, ale tego roku, udało się przewieźć już 171,9 miliona osób, co stanowi wzrost o 39%.

W tym samym okresie obciążenie wyniosło 84% w rok do końca maja 2022 roku i 94% do końca maja 2023 roku, co daje wzrost o 10%.

Jak mówi się w Ryanair, zwiększać będzie stale swoje możliwości transportowe, a stanie się tak po odbiorze nowych maszyn, jakie wcześniej zamówiono. Obecnie realizowane jest zamówienia złożone w firmie Boeing na maszyny serii MAX. Następnie Ryanair odbierać będzie zamówienie, jakie złożył całkiem niedawno, a umowa opiewa na 300 nowych samolotów, które dostarczone zostaną do 2027 roku i będą charakteryzować się większą ilością miejsc siedzących, ale też niższym zużyciem paliwa oraz niższym poziomem wytwarzanego przez silniki hałasu.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Photo by Kevin Hackert on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Intruz w Leinster Ho
16th European Econo