Wesołych Świąt!

Słowa „Wesołych Świąt” wydają się w tych szalonych czasach trochę zużyte i nie na miejscu, co z kolei dało mi powód do myślenia, czego i w jaki sposób Państwu życzyć?

Najłatwiej byłoby posłużyć się sloganami i standardami, ale to takie płytkie i stosowane przez wszystkich. Co więc pomyśli odbiorca, jeżeli powiem, że życzę mu szczęścia, pogody ducha i radości? Że niespecjalnie się wysiliłem i napisałem coś na odczepnego.

Składać życzenia jest trudno, zawsze sprawia mi to duży kłopot, gdyż zawsze wiem, że zwracam się do pokaźnego grona osób. Tak dzieje się tutaj, ale i w stacjach radiowych, w których się pojawiam, a jednym z najgorszych dla mnie okresów są właśnie święta, bo wiem, że ponownie „zmuszony” będę do składania życzeń.

Czegóż więc Państwu życzyć na te święta wielkanocne, pierwsze po uwolnieniu nas z kajdan pandemii, namaszczonych wojną na Ukrainie, inflacją i brakiem nadziei na poprawę sytuacji w najbliższej przyszłości?

Właściwie nadal nie wiem, ale będę się starał i niech przyjdzie mi z pomocą wiersz polskiego poety Juliusza Erazma Bolka.

 „wszechświat

zanurzony jest

w ciemności

pojawia się

w nim światło

to ono

przynosi nadzieję

po każdej nocy

nadchodzi dzień

tak odradza się

wiara

w dobro

które przełamuje

zło”

Juliusz Erazm Bolek

Życząc nieirlandzkich świąt Wielkiej Nocy, Bogdan Feręc.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Świąteczne wydanie
Dwa miliony nowych k
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська