W Galway powstanie 750 domów

Opublikowano plan budowy 750 nowych domów w Galway, które znaleźć mają miejsce w okolicy Sandy Road.

Obszar w większości należy do ESB, ale niektóre z gruntów są własnością prywatną, jednak LDA spodziewa się, że nie będzie większych problemów z ich wykupem, aby można było rozpocząć cały proces budowy. Aktualnie Agencja Rozwoju Ziemi prowadzi konsultacje w tej sprawie, a co ważne, nowe osiedle znajdować się będzie blisko centrum miasta, natomiast cały proces zakończyć się powinien jeszcze w tym roku, aby do Urzędu Planowania można było złożyć odpowiednie dokumenty i starać się o zezwolenie na budowę osiedla.

Teren, o którym mowa położony jest na 10-hektarowej działce, a podczas całego procesu budowy powstanie park, której będzie centralną częścią osiedla, mieszkania w wielokondygnacyjnych domach, obszary rekreacyjne i przeznaczone na cele społeczne oraz przedsiębiorcze.

Projekt w Galway jest realizacją raportu, jaki powstał niedawno w LDA i mówił, że w kraju istnieje odpowiednia ilość terenów, aby wybudować 67 000 odmów mieszkalnych. Teren, który pod budowę osiedla w Galway zaproponowała Land Development Agency, nie jest do końca nowym, ponieważ już kilka lat temu władze miasta mówiły, iż to dobra lokalizacja dla apartamentowców i centrum życia.

Obecnie plany mogą doczekać się realizacji, a budowa rozpocząć w przyszłym roku.

Szef Rady Miasta Galway Brendan McGrath powiedział, że rozwój będzie koncentrować się na „budowaniu nowych niedrogich i socjalnych domów z wysoce zrównoważonymi warunkami życia, przestrzenią do pracy i wypoczynku oraz lokalną sprzedażą detaliczną, wraz z nową, tętniącą życiem przestrzenią publiczną i nową przestrzenią rekreacyjną”.

Szczegóły programu i sposób składania wniosków są dostępne na stronie thesandyquart.ie. Proces konsultacji ma potrwać do 12 maja.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Fot:  Ilustracja planu LDA mającego na celu przekształcenie terenu otaczającego Sandy Road w Galway 

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Russia's winter offe
Od stycznia zmiany p