Vodafone wprowadza istotne zmiany dla klientów

Jak poinformował gigant telekomunikacyjny Vodafone, zmieni swoje podejście do klientów, którzy teraz będą mogli skorzystać na niższych rachunkach.

Wstępem do tych zmian ma być rezygnacja z dzielenia klientów, więc zarówno nowi, jak i ci pozostający od lat usługobiorcy będą traktowani jednakowo, co oznacza, że Vodafone wycofuje się z ofert promocyjnych, aby przyciągnąć nowych użytkowników sieci. To z kolei pozwoli na pewne oszczędności, więc również na obniżenie rachunków dla wszystkich użytkowników. Vodafone nazywa to łamaniem zasad, jakie od lat stosowane były w tej branży i będzie to nowością na irlandzkim rynku telekomunikacyjnym.

Vodafone wylicza, że np. klienci korzystający z usługi transferu danych, zyskać mogą rocznie do 240 € na szerokopasmowym planie internetowym 500 Mb/s. Podobnie będzie w przypadku klientów korzystających z internetu światłowodowego, a tu na obniżce kosztów zyska ok. 65% użytkowników. W Vodafone skończą się również oferty wprowadzające i w tym czasie obowiązywały taryfy nieco niższe, by następnie cena wzrastała do typowej.

Jak dodaje Vodafone, obecna praktyki na rynku telekomunikacyjnym, nie działają w jakiś specjalny sposób na przyciąganie nowych klientów, więc najczęściej pozostają oni ze swoim aktualnym operatorem przez wiele lat.

Vodafone zniesie też wszystkie opłaty instalacyjne i za konfigurowanie łączy szerokopasmowych, co również będzie z korzyścią dla nowych klientów, ale będzie też działaniem wbrew zasadom, jakie obowiązują w Irlandii.

Dyrektor naczelna Vodafone Ireland Amanda Nelson powiedziała:

– Przejęliśmy inicjatywę, by być odważnym i robić rzeczy inaczej, usuwając ceny promocyjne dzięki nowej strukturze opłat za usługi szerokopasmowe. Więc teraz nasi klienci korzystający z szerokopasmowego internetu w domu nie będą musieli stawić czoła znaczącym wzrostom po roku i nie będą musieli renegocjować swojego planu szerokopasmowego w celu uzyskania niższych ofert wstępnych.

W niektórych przypadkach stali klienci będą mogli renegocjować swoje internetowe plany taryfowe, co pozwoli im zmniejszyć opłatę o 20 € miesięcznie, a będą one dostępne dla planów o szybkości połączenia 100 Mb/s, 500 Mb/s, 1 Gb i 2 Gb. Po wprowadzeniu tych zmian rachunki klientów Vodafone wzrastać będą rocznie o stopę inflacji plus 3% opłaty stałej i dziać się to będzie zawsze w kwietniu. Klienci Vodafone będą mogli przejść na nowe formy rozliczeń po wygaśnięciu ich obecnych umów.

Specjaliści ds. rynku telekomunikacyjnego w Irlandii twierdzą, że to prawdziwa rewolucja i przyniesie klientom Vodafone spore oszczędności.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Fot. CC BY 2.0 Houses of the Oireachtas

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Przerwa w pracach Oi
Biurowce mogą być