Przerwa w pracach Oireachtas

Dzisiaj odbędzie się ostatnie przed letnią przerwą posiedzenie Dáil, by następnie połowie rozjechali się do swoich okręgów wyborczych i odpoczęli przed kolejnymi miesiącami pracy.

Posłowie pracować będą w swoich okręgach wyborczych, prowadzić mają też pracę na rzecz lokalnych społeczności w swoich biurach poselskich, ale i odpoczywać.

Wielu z nich zapowiada, że wakacje spędzać będzie w kraju, ponieważ przygotowywać mają strategię na wrześniowe wznowienie obrad, a i przygotowywać się będą do publikacji przez rząd budżetu.

Jak zapowiedziano w budynkach Oireachtas, izby nie zakończą prowadzenia śledztwa w sprawie RTÉ, więc to będzie toczyć się przez cały czas.

Również rząd kontynuować będzie prace, chociaż ministrowie rotacyjnie udadzą się na wakacje. W tym przypadku jednak wypoczynek będzie znacznie krótszy, gdyż zbliża się okres, w którym rząd przedstawić musi ustawę o wydatkach państwa.

Przerwa w pracach Dáil potrwa prawie dwa miesiące, w których partie polityczne tworzyć mają również strategię wyborczą, by jesienią oficjalnie rozpoczynać kampanię przed przyszłorocznymi wyborami.

Senatorowie swoją przerwę rozpoczną za kilka dni, a i wrócą na salę posieczeń nieco później, niż będzie to w przypadku posłów.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Fot. CC BY 2.0 Houses of the Oireachtas

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ukraine is now close
Vodafone wprowadza i