Uchodźcy otrzymają miejsca zakwaterowania

Kolejna decyzja rządu może rozzłościć mieszkańców Irlandii, którzy borykają się z kryzysem zakwaterowania, a tym razem chodzi o miejsca zakwaterowania dla uchodźców.

Rząd podjął już decyzję, którą teraz powinien zatwierdzić, iż w okolicach Dublina powstaną trzy ośrodki zakwaterowania uchodźców, aby nie byli zmuszeni spać pod gołym niebem. Zaproponowano już lokalizacje obiektów sypialnych, a te znajdować się mają w bezpośredniej bliskości Dublina, więc wpływać będą przede wszystkim na opinie osób ze stołecznej aglomeracji.

Wg gabinetu najlepszymi miejscami do zakwaterowania uchodźców staną się Santry, Dún Laoghaire i Clondalkin, gdzie powstać ma łącznie kilkaset miejsc noclegowych.

Niestety rząd nie poinformował, jakie działania podejmie wobec osób bezdomnych, jakie śpią na ulicach Dublina, a nie są uchodźcami, gdyż stracili mieszkania ze względu na zbyt wysokie czynsze lub przez działania landlordów.

W Irlandii bez dachu nad głową jest obecnie ok. 12 000 osób i są to dane oficjalne, a organizacje pomagające bezdomnym i zagrożonym bezdomnością mówią, że w całym kraju może być ich ponad 18 000.

Tego jednak rząd nie widzi i nie kieruje propozycji zakwaterowania do tej grupy mieszkańców Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo CC BY-SA 0.0 Wilfredo Rafael Rodriguez Hernandez

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
UE chce zaostrzenia
Ciepło do pierwszyc