Ciepło do pierwszych dni czerwca

Met Éireann ponownie zaktualizował swoje przewidywania pogodowe, a teraz uważa, że ciepło utrzyma się do początku czerwca.

Meteorolodzy są zdania, że najbliższe kilkanaście dni będzie charakteryzować się iście letnią pogodą, więc praktycznie bez opadów deszczu, będzie też bezwietrznie, a i słońca będzie bardzo dużo.

Potwierdzono, że właśnie dzisiaj nad Irlandię nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą okres dobrej i ciepłej aury, a wręcz upalny ma być najbliższy weekend.

Wg prognozy pogody, w sobotę zobaczymy na termometrach wartości przekraczające nieco 20 stopni Celsjusza, natomiast w niedzielę będzie już od 23 do nawet 25 stopni.

Takie wartości i słoneczną pogodę zapewni mieszkańcom wyspy wyż, który zbliżył się już do Irlandii, a przesuwa się dosyć wolno, więc zwiastuje, że pozostanie z nami przez kilkanaście dni.

Jak do tej pory uważają irlandzcy meteorolodzy, najcieplejszymi dniami będą sobota i niedziela, a nie wykluczają, że i kolejne dni staną się rekordowymi pod tym względem.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Anders Jildén on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Uchodźcy otrzymają
W Shannon otwarto no