W Shannon otwarto nową fabrykę

Zachodnie wybrzeże Irlandii wzbogaciło się o nowy zakład produkcyjny, który wytwarzać będzie materiały i komponenty używane w ekranach OLED, a te używane są m.in. w telewizorach, smartfonach i laptopach.

Nowa fabryka to spółka firm amerykańskich, które notowane są na giełdzie NASDAQ, a cały koszt wstępny inwestycji wyniósł 10 mln €.

OLED to diody elektroluminescencyjne, które pozwalają na sprawne działanie większości smartfonów, smartwatchy i wyświetlaczy laptopów, a używane są na całym świecie, więc i irlandzka produkcja będzie wysyłana do wszystkich zakątków naszego globu.

Wszyscy najwięksi producenci urządzeń elektronicznych z wyświetlaczami korzystają z tej technologii, a OLED stanowi o zaopatrzeniu 50% rynku smartfonów.

Technologia produkcji przetransferowana została z fabryk znajdujących się w Monroeville w Pensylwanii i Barberton w stanie Ohio w USA, natomiast za cel podstawowy postawiono sobie podwojenie produkcji.

Co ważne, uruchomienie nowej fabryki komponentów OLED, poprawi niezależność USA i Europy od dostawców z rynków wschodnich, więc zmniejszą się zagrożenia w przerwanych łańcuchach dostaw z tamtego rejonu świata.

Jak powiedział kierownik zakładu Gerry Cahill, nowa fabryka powstała w Shannon, gdyż firma matka szukała miejsca do zdywersyfikowania swojej produkcji, ale wymagało to specjalistycznej kadry, którą znaleziono w Irlandii. W zakładzie utworzono 100 stanowisk pracy, jednak jeszcze 50% zostało do obsadzenia, więc zakład w Shannon wciąż jest w fazie rozruchu i prowadzi aktywną rekrutację pracowników.

W zakładzie produkcyjnym znajdującym się w hrabstwie Clare zatrudnienie mogą znaleźć obecnie inżynierowie, pracownicy operacyjni, operatorzy dostaw, chemicy materiałów syntetycznych i technicy analitycy.

W nadchodzących latach planowana jest rozbudowa fabryki należącej do Universal Display Corporation, a wtedy tworzone będą też kolejne miejsca pracy.

Od początku przy tworzeniu podwalin pod uruchomienie fabryki komponentów OLED aktywną rolę odgrywała w procesie IDA Ireland, która z radością powitała uruchomienie produkcji i nowe miejsca pracy dla regionu Shannon.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Nikita Kachanovsky on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ciepło do pierwszyc
Rosnące ceny nieruc