To kryzys mieszkaniowy, a nie kryzys uchodźczy!

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

People Before Profit z dumą wspiera wiec Refugees Welcome zorganizowany przez United Against Racism w czwartek, 8 grudnia, o godzinie 17:30 w Spire na O’Connell St. w Dublinie.

To bardzo ważny protest, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, nie możemy pozwolić małej grupie skrajnie prawicowych agitatorów przekierować uzasadnionego gniewu ludzi z powodu kryzysu mieszkaniowego na migrantów, uchodźców i osoby ubiegające się o azyl zamiast na rząd, który go spowodował. Jeśli możesz, wesprzyj manifestację i udostępnij wydarzenie: Zjednoczeni przeciwko Rasizmowi: Rajd powitalny uchodźców.

W Irlandii jest 166 000 wolnych domów. Jest 11 000 bezdomnych, 60 000 na liście mieszkaniowej i znacznie więcej na niepewnych umowach najmu HAP. W kraju jest wystarczająco dużo pustych domów, aby pomieścić ludzi dwukrotnie więcej.

Pozwoliły właścicielom korporacyjnym nakładać astronomiczne czynsze w środku kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Zamiast nakładać podatki na gromadzone grunty, a nawet przymusowe zamówienia na nieruchomości, które zbyt długo stoją puste, rząd ułatwia spekulantom i deweloperom, którzy czerpią zyski z niedoli kryzysu mieszkaniowego.

Zupełnie nie udało im się wybudować budynków publicznych na gruntach publicznych w skali, której potrzebujemy.

Ich ideologia i polityka napędzana przez rynek stworzyły przestrzeń dla małej grupy skrajnie prawicowych agitatorów, którzy próbują odwrócić gniew ludzi od rządu i skierować go na migrantów, osoby ubiegające się o azyl i uchodźców.

Ci ludzie nie reprezentują społeczności, które próbują infiltrować. Chętnie zobaczyliby powrót do czasów Mother and Baby Homes i Magdalene Laundries. Nie obchodzą ich też pracownicy i biedni – chcą wykonywać pracę wielkiego biznesu i ultrabogatych, obwiniając uchodźców za kryzysy, przed którymi stoimy.

Nie możemy pozwolić, aby zdobyli choćby przyczółek w naszych społecznościach. Musimy zbudować zjednoczony ruch, aby przeciwstawić się polityce nienawiści i zrzucić winę za stojące przed nami kryzysy z powrotem tam, gdzie jej miejsce: na Fine Gael, Fianna Fáil i ich rekwizyt Partię Zielonych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: People Before Profit

Photo People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szokujące strzelani
KE zatwierdziła wsz

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!