Szansa dla młodych przedsiębiorców

Uruchomiono właśnie nowy program, który pomagać ma początkującym właścicielom start-upów runku cyfrowego.

Dogpatch Labs zawiązało współpracę z Portershed w Galway, RDI Hub Kerry i Republic of Work w Cork, aby wdrożyć nowy program akceleracyjny o nazwie „Założyciele”. Program skierowany jest do 40 małych firm, które mogą wykazać się wysokim potencjałem rozwojowym, a zakwalifikowani wezmą udział w trzymiesięcznym kursie. Do tego młodym przedsiębiorcom wypłacane będzie stypendium, ale będą mogli ubiegać się również o doinwestowanie w kwocie 100 000 € oraz dodatkowy program akceleracyjny.

Uczestnicy programu będą mogli korzystać z porad specjalistów, w tym przedsiębiorców z ugruntowaną pozycją na rynku, ale też wykładowców uniwersyteckich oraz ludzi mediów, którzy zajmują się problematyką gospodarczą i ekonomiczną.

Program tym razem skierowany jest do już istniejących start-upów i koncentrować się ma na ludziach, ale będzie też promował zróżnicowane talenty, by przynieść korzyści osobom, które po utracie pracy, postanowiły założyć własną działalność.

Dyrektor generalny Dogpatch Labs Patrick Walsh powiedział:

– Najpierw inwestujemy w talenty, a nie tylko w pomysły biznesowe, które pojawiają się później. Jesteśmy bardzo skoncentrowani na zebraniu zróżnicowanej grupy osób o szerokim zakresie umiejętności i pochodzeniu, aby wspólnie pracować nad pomysłami, które mogą stać się prawdziwie globalnymi biznesami.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by John Schnobrich on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzka gospodarka
Znacząco spadła il